Straż Pożarna wstępnie podsumowała dzisiejsze działania

1
3669
fot. Straż Pożarna Lwówek Śląski

Wprawdzie strażacy nie zakończyli jeszcze działań, ale mamy wstępne podsumowanie interwencji i strat. Uszkodzonych 6 budynków, 3 garaże, 2 samochody …

 

Ponad 80 zgłoszeń. Uszkodzonych 6 budynków, 3 garaże, 2 samochody, 5 linii energetycznych, i kilkadziesiąt drzew blokujących drogi. To w dużym skrócie opis szkód wyrządzonych przez wichurę.

Najpoważniejsze straty to te związane z drzewami przewróconymi na budynki. Do takich zdarzeń doszło w Bielance, Rakowicach Wielkich, Sobocie, Rząsinach i Lwówku Śląskim. Do tego uszkodzone garaże w Gryfowie Śląskim i Pilchowicach oraz uszkodzone samochody w Lwówku Śląskim i Gryfowie Śląskim.

fot. Straż Pożarna Lwówek Śląski

W akcję usuwania miejscowych zagrożeń zaangażowani od rana byli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim oraz niemal wszystkich jednostek OSP w powiecie lwóweckim.

Działania te jeszcze się nie zakończyły. Strażacy nadal pracują. Na szczęście wiatr ustał, już tak mocno nie wieje. Niemniej na uprzątnięcie wszystkich spowodowanych przez wichurę szkód trzeba będzie poczekać pewnie jeszcze kilka dni.

Po godzinie 16. Tauron informował o brakach prądu w Gryfowie Śląskim, Wieży, Proszówce, Radoniowie, Rząsinach, Uboczu, Młyńsku, Chmieleniu, Pasieczniku i Grudzy. Te awarie mają być usunięte jeszcze w dniu dzisiejszym. Natomiast awarie, którymi dotknięci zostali mieszkańcy ulicy Granicznej w Mirsku oraz sołectwa Wojciechów usunięte będą dopiero jutro.

zdjęcie nadesłane przez czytelników
Rząsiny – zdjęcia nadesłane przez czytelników

1 KOMENTARZ

  1. Podobne dęby jak powalony dąb w Bielance rosną przed moim domem w Koliskach. Czekam na decyzje Urzędu Miasta i Gminy w Lwówku Śląskim na wycinkę drzew zagrażających bezpieczeństwu życia ludzi i budynków.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here