Straż Pożarna w Lwówku Śląskim przechodzi metamorfozę

2
1678

Od ubiegłego roku w lwóweckiej straży pożarnej oprócz dźwięków syren słychać także odgłosy ekip budowlanych. W komendzie prowadzone są prace remontowe, powstaje także nowy budynek z funkcją garażowo- biurową. Ale to nie koniec ważnych dla komfortu pracy strażaków i bezpieczeństwa mieszkańców inwestycji.

 

– Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim w 2020 r. przeprowadziła szereg remontów poprawiających warunki pracy funkcjonariuszy – tłumaczy mł. bryg. Andrzej Więdłocha Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Lwówku Śląskim, który wśród tych najistotniejszych wymienia remont szatni ubrań specjalnych wraz z wyposażeniem, remont szatni JRG, remont łazienki JRG, remont łazienki Stanowiska Kierowania i remont posadzki w garażu JRG.

– Wszystkie w/w remonty zostały rozpoczęte w 2020 r. i ukończone w bieżącym roku. – dodaje zastępca komendanta, który wyjaśnia, iż w tym roku ruszyła od dawno oczekiwana budowa budynku biurowo- garażowego.

– Na początku 2021 r. ruszyła budowa budynku biurowo- garażowego wraz z niezbędną infrastrukturą oraz zagospodarowaniem terenu. Środki na inwestycję pochodzą z budżetu państwa. Obiekt powstaje w miejsce zburzonego magazynu technicznego, który nie nadawał się do dalszej eksploatacji ze względu na pęknięcia ścian spowodowane osiadaniem fundamentów. – mówi mł. bryg. Andrzej Więdłocha.

Powstający obiekt został podzielony na cztery części: sala edukacyjna z biurem i toaletami również dla osób z niepełnosprawnościami, trzy stanowiska garażowe, magazyn oraz wieża przystosowana do suszenia węży pożarniczych i ćwiczeń z ratownictwa wysokościowego.

Prace ruszyły wiosną i mają zakończyć się już w październiku. W nowo wybudowanym obiekcie staną samochody i sprzęt ratowniczy, który do tej pory był przechowywany w nieogrzewanej wiacie i na placu Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej.

Inwestycje w Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim to nie tylko remonty i budowy, ale także inwestycje w sprzęt podnoszący komfort pracy strażaków i poprawiający bezpieczeństwo mieszkańców.

– Do większych zakupów, których dokonaliśmy w ubiegłym roku można zaliczyć: zakup dwóch samochodów operacyjnych, zakup lekkiego samochodu kwatermistrzowskiego, zakup quada do działań w trudno dostępnym terenie, zakup Powiatowego Systemu Łączności Radiowej, zakup dwóch rozpieraczy hydraulicznych, zakup myjki do aparatów powietrznych, bank powietrza do napełniania butli, doposażenie strażaków w nowe ubrania specjalne w ilości 34 kpl., zakup aparatów powietrznych, zakup umundurowania (rękawice specjalne, buty, hełmy, ubrania koszarowe ) czy zakup radiostacji Motorola. – tłumaczy Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Lwówku Śląskim.

2 KOMENTARZE

  1. A czy to prawda, że lokalny gwiazdor policyjny, “Majami” miał przygodę “kładem” którym grzmotnął w inny pojazd? Jeśli to prawda, to może za bardzo gwiazdorzył ów “szeryf”, może chciał dziewojom zaimponować, dziarką na łapce pochwalić się chciał….kto wie 🙂 Pytanie czy to prawda czy plotka ino po okolicy krążąca 🙂

  2. Super że byt się strażakom poprawi,ale co z zanieczyszczaniem środowiska?W okresie grzewczym kotłownia chyba nigdy nie modernizowana ,kopci w najlepsze.Brudne od sadzy są okna , balkony.Po jednym sezonie grzewczym zabrudzona nowa elewacja.Kto nam zwróci koszty remontu?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here