Straż o pożarze w Rębiszowie

5
1822
KP PSP w Lwówku Śląskim

W czwartek, 22 kwietnia 2021 roku o godzinie 15:02 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Rębiszów, w gminie Mirsk.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zastano rozwinięty pożar budynku mieszkalnego oraz wiaty przyległej do budynku. Strażacy natychmiast przystąpili do działań gaśniczych, podając prądy gaśnicze w natarciu jak i w obronie, aby ogień nie objął pozostałej części obiektu. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych z budynku objętego pożarem strażacy wynieśli na zewnątrz trzy butle z gazem propan butan 11 kg jedna z nich objęta ogniem oraz ewakuowano 4 małe kotki. Niestety w wyniku pożaru, spaleniu uległa część obiektu objęta pożarem i nie nadaje się do zamieszkania. Żadna z osób podczas zdarzenia nie odniosła obrażeń, mieszkańcy ewakuowali się przed przyjazdem jednostek ochrony przeciwpożarowej (12 dzieci oraz 4 osoby dorosłe).

Do działaniach gaśniczych zadysponowano 6 zastępów min. JRG Lwówek Śląski, OSP KSRG Mirsk, OSP KSRG Rębiszów oraz OSP Krobica-Orłowice. Na miejsce zdarzenia przybył oficer operacyjny, Pogotowie Energetyczne oraz przedstawiciele Gminy jak i M-GOPS z Mirska, którzy zajęli się poszkodowaną rodziną. Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia Policja.

W wyniku pożaru spaleniu uległa cała konstrukcja więźby dachowej oraz poszycie dachu. Pomieszczenia mieszkalne na piętrze budynku zostały częściowo spalone wraz z wyposażeniem. Częściowemu zalaniu przez wodę uległy pomieszczenia mieszkalne poniżej palącego się strychu i poddasza. Okopceniu i zniszczeniu uległa znaczna część wyposażenia jak meble, odzież, sprzęt AGD i RTV itp.

 

Siły i środki na miejscu zdarzenia:

  • 491[D]23 – GBA-Rt 2,5/27 – MAN TGM 13.290 / Stolarczyk – JRG Lwówek Śląski,
  • 491[D]25 – GCBA 8/50 – Renault Kerax 420.26/ ISS Wawrzaszek – JRG Lwówek Śląski,
  • 491[D]53 – SHD -25 MAN TGL 12.240 / Bumar Koszalin – JRG Lwówek Śląski,
  • 499[D]21 – GCBA 5/36 – Mercedes Benz Atego 1529 / BoCar – OSP KSRG Mirsk,
  • 499[D]29 – GBA 2,5/16 – Mercedes Benz Atego 1429 / BoCar – OSP KSRG Rębiszów,
  • 497[D]26 – GBA 3/29 – IVECO EuroCargo ML150E32W / MotoTruck – OSP Krobica-Orłowice,
  • Pogotowie ratunkowe,

-/Opracowanie i zdjęcia: kpt. Wojciech Mazurek, KP PSP w Lwówku Śląskim/-

Przypominamy, iż trwa akcja pomocy dla Pogorzelców. Więcej w materiale: https://lwowecki.info/pilnie-potrzebna-pomoc-dla-pogorzelcow-w-tym-12-dzieci/

Zobacz zdjęcia

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here