Pali się budynek w Rębiszowie.

0
4251

Strażacy z Lwówka Śląskiego oraz jednostek OSP gminy Mirsk walczą z pożarem budynku mieszkalnego w Rębiszowie.

 

Około godziny piętnastej trzydzieści do dyżurnego powiatowego stanowiska kierowania w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja z centrum powiadamiania ratunkowego o pożarze w budynku mieszkalnym w Rębiszowie. Na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków.

Jak wynika z informacji od świadków w budynku tym mieści się rodzinny dom dziecka. Zamieszkiwany jest on przez szesnaście osób, w tym 12 dzieci.

W chwili obecnej trwa akcja gaśnicza. Jednak budynek uległ bardzo poważnemu zniszczeniu.

Pan Burmistrz Andrzej Jasiński jest w tej chwili poza terenem gminy. W rozmowie z nami mówi, iż na miejscu jest już pani kierownik opieki społecznej, która zbiera informacje o potrzebach pogorzelców i w zależności o nich Gmina będzie podejmowała tu działania.

Aktualizacja

Przed godziną osiemnastą strażacy jeszcze pracowali na miejscu. W akcji udział brały trzy zastępy z JRG PSP w Lwówku Śląskim plus oficer operacyjny oraz OSP Mirsk, OSP Rębiszów i OSP Krobica Orłowice.

Najprawdopodobniej pożar powstał przy kuchence gazowej, następnie przez przybudówkę błyskawicznie przeniósł się na poddasze budynku i dach. Niestety obiekt jest mocno zniszczony. Dach i poddasze niemal doszczętnie spłonęło. Czego nie zniszczył ogień zalała woda. Na szczęście wszystkie osoby zamieszkujące w tym budynku zdążyły opuścić go jeszcze przed przybyciem strażaków.


Pilnie potrzebna pomoc dla pogorzelców, w tym 12 dzieci!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here