Stracił panowanie nad BMW

17
4365

Po tym, jaki kierujący samochodem osobowym stracił nad nim panowanie, pojazd zjechał z drogi i wpadł do rowu. Autem podróżowały trzy osoby. Na miejscu policja straż pożarna i pogotowie.

 

 

Mokra, śliska nawierzchnia nie wybacza najdrobniejszych błędów. Przekonał się o tym kierujący samochodem osobowym BMW 19- letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego, który wraz z dwoma kolegami podróżował drogą pomiędzy Lubomierzem a Chmieleniem.

Kilkanaście minut po godzinie 9 w poniedziałek 19 lutego 2024 roku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Lubomierzu. Na miejsce natychmiast dysponowano patrol policji, zastępy strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim oraz OSP KSRG w Lubomierzu a także zespół ratownictwa medycznego z Pogotowia w Jeleniej Górze.

Z wstępnych ustaleń wynika, iż po tym, jak prowadzący BMW 19- letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego stracił nad nim panowanie, auto wypadło z drogi, uderzyło w drzewo, po czym dachowało i zatrzymało się w rowie. W wyniku zdarzenia jeden z pasażerów doznał złamania ręki. Młody mężczyzna trafił do szpitala.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Jak informuje sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji, funkcjonariusze nadal prowadzą na miejscu czynności mające na celu wyjaśnić dokładnie okoliczności i przyczynę zdarzenia. Do około godziny 13. droga może być nieprzejezdna.

17 KOMENTARZE

  1. W drodze na Świeradów miajałem inne BMW na blachach dlw , które przy dozwolonej prędkości 40 km/h jechało ze 100 i jeszcze trąbiło na innych kierowców,że jadą przepisowo. Może policja zacznie kontrolować drogi na odcinku Mirsk -Świeradow ? Przecież tam są wioski,dzieci wracają ze szkół, nikt nie patrzy że tam jest max 50 a cisnąć ze 100-120 na godzinę !

    • Naucz się najpierw czytać a później pisz. Pisze że z powiatu Karkonoskiego nie DLW!!!! JA MOGE NAPISAC TO SAMO O DBL CZY DJE JAK JADA PRZEZ WIOSKE I WYPRZEDZAJĄ BO MUSZE BYC PIERWSI!

      • To Ty się naucz czytać ze zrozumieniem ! Podpinam się pod powyższy komentarz,gdzie na Świeradów cisneło BMW na blachach dlw i przy 40 km jechał ponad 100 i trąbił na auta,które jadą przepisowo. Rozumiesz już ,że odnoszę się do kogoś innego ? Każde auto które jedzie powyżej przepisowej prędkości, szczególnie w mieście ,czy przez wioski,musi się liczyć że nie jest sam i może sobie lub komuś zrobić krzywdę. A jak widzę cwaniaka który trąbi na innych bo jadą za wolno,to tylko im życzę złapać po drodze niebieskich. Jakby mu zabrali prawko,to mógłby jedynie w marketach na karuzeli się bujać.

    • Szkoda słów. A może spieszył się, tak , jak Wy nie raz się spieszyliście? Może świerzy kierowca, który dopiero pierwszy raz jechał w takich warunkach i faktycznie popełnił błąd, taki, jak Wy nie raz popełniliście? Oby się Wam i Waszym dzieciom nigdy nie przytrafiło…

  2. A gdyby taki świeży kierowca który jechałby pierwszy raz w takich warunkach ( no bez przesady, zwykły deszcz) i potrąciłby kogoś z twojej rodziny to też byś go usprawiedliwiała? Serio trzeba mu współczuć bo rozwalił się w lesie a nie na ruchliwej drodze i nikogo nie zabił? Puknij się w czoło i zacznij myśleć, świeży kierowca zobowiązany jest do jazdy bezpieczniej czyli takiej w której jest pewny tego co robi, skoro było “ślisko” to mógł jechać wolniej, korona by mu z głowy nie spadła, niestety chciał zabłysnąć przed kolegami i wyszło jaki z niego mistrz kierownicy, dobrze że koledzy przeżyli, najedli się strachu i więcej z nim nie pojadą, a jeśli się zdecydują to może to być ich ostatnia podróż.

  3. Kierowca jest nie winny wszyscy żyją to najważniejsze a rozliczanie czy winny czy nie to jest nie ważne bo wiadomo że specjalnie tego nie zrobił chyba że miał nie pokolei w głowie pozdrawiam chłopaków dużo zdrowia

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here