Stracił panowanie nad autem. Zjechał ze skarpy

0
2618

Na drogach panują trudne warunki do jazdy. Grząski śnieg, a miejscami pod warstwą śniegu lód. W takich warunkach same samochodowe systemy nie wystarczają. Potrzeba także rozwagi.

 

 

Zima zagościła u nas na dobre. Od paru dni zmagamy się z opadami śniegu i przymrozkami. Rośnie pokrywa śnieżna, a na drogach warunki stają się coraz cięższe. Mimo starań drogowców drogi w regionie, szczególnie te o niższych kategoriach odśnieżania są pokryte warstwą śniegu i pośniegowego błota. Jazda w takich warunkach jest zdecydowanie trudniejsza niż ma to miejsce w lecie. Tworzą się już koleiny, które utrudniają wymijanie pojazdów. A miejscami pod warstwą śniegu pojawia się lód.

Policjanci nieustannie przypominają o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego, o właściwej technice i odpowiedzialnym zachowaniu, przez co zdecydowanie ograniczymy ilość niebezpiecznych zdarzeń na drodze. Niestety, ostatnie dni obfitują w różnego rodzaju kolizje i wypadki.

Do jednej z takich niebezpiecznych sytuacji doszło na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 297 Lwówek Śląski – Pasiecznik z drogą powiatową Pławna – Wleń. Kierujący Fordem Kuga najwyraźniej przecenił swoje umiejętności i systemu bezpieczeństwa w pojeździe i przez skrzyżowanie pojechał „na wprost” spadając ze skarpy i zatrzymując się na drzewach.

Pasażerowie pojazdu oddalili się od auta pozostawiając samochód w rowie. Miejmy nadzieję, iż nikomu nic poważnego się nie stało.

Aby uniknąć podobnych sytuacji na drodze apelujemy o ostrożność. Zbyt duża prędkość może skutkować utratą kontroli nad pojazdem podczas hamowania czy skręcania i doprowadzić do tragedii.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here