Stopa bezrobocia w powiecie nadal wysoka

12
1382
Powiatowy Urząd Pracy w Lwówku Śląskim /fot.: Lwówecki.info/

Z danych statystycznych wynika, iż stopa bezrobocia w powiecie lwóweckim jest nadal wysoka. Dwukrotnie przewyższa stopę bezrobocia w kraju oraz w naszym województwie.

 

Z danych Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, iż stopa bezrobocia w kraju na koniec października 2019 roku wyniosła 5 procent. Bez pracy nadal pozostaje 840.500 Polaków. Najwyższe bezrobocie jest w województwie warmińsko- mazurskim i wynosi 8,6 procent a najniższe wynoszące zaledwie 2,8 procent jest w Wielkopolsce.

 

Dolnośląskie w tym zestawieniu wypada bardzo dobrze. Tu stopa bezrobocia na koniec października wynosiła 4,5 procent. Najgorsza sytuacja jest w powiatach: górowskim – 13,3 proc., złotoryjskim 12,6 proc i wałbrzyskim 11,8 proc. Najłatwiej pracę znaleźć w stolicy województwa. We Wrocławiu stopa bezrobocia wynosi zaledwie 1,6 procenta. Ze znalezieniem pracy nie powinniśmy mieć też problemów w Jeleniej Górze, gdzie stopa bezrobocia wynosi 3 procent czy w powiecie bolesławieckim 3,8 proc.

 

W powiecie lwóweckim stopa bezrobocia spada, ale nadal jest ono wysoka. Na koniec 2014 roku bezrobocie wynosiło 22,6 procent, na koniec 2016 roku było to już 16,9 procent, natomiast 2018 rok zamknęliśmy bezrobociem na poziomie 12,2 procenta.

 

W 2019 roku stopa bezrobocia w powiecie lwóweckim kształtowała się następująco: styczeń – 12,5%, luty – 12,5 %, marzec – 12,4 %, kwiecień – 11,7 %, maj – 11,6 %, czerwiec – 11,3 %, lipiec – 11,3 %, sierpień – 11,4 %, wrzesień – 11,0 %.

 

Z ostatnich danych za październik 2019 roku wynika, iż stopa bezrobocia w powiecie lwóweckim wynosi 10,8 procent.

 

W powiecie lwóweckim bez pracy nadal pozostaje 1.500 osób. Tyle mówią dane oficjalne. A jak jest w rzeczywistości? Czy faktycznie tak ciężko znaleźć u nas pracę?

12 KOMENTARZE

  1. Bezrobocie spada od czerwca, bo wtedy zmieniło się prawo. Teraz nie ma profili i latwiej jest kogoś,,wyrzucić,, z urzędu pracy. Bezrobocie nie spada, po prostu urząd wyrejestrowuje wiekszą ilość osób niż wcześniej. Nie jest zarejestronany ktoś jako bezrobotny to według prawa nie jest bezrobotnym a pracy dalej nie ma.

  2. Kto mówi że nie ma pracy,jest piecet plus.jak ktoś chce mieć prace to ją szybko znajdzie wystarczy spojrzeć ile jest tu cudzoziemców,oni prace mają a Polaką się nie chce pracować.bo ci co mówią nie ma pracy ,to wcale jej nie chcą mieć ,bo poco państwo na tyle da że im wystarczy

  3. Brawo Tom po świętach zatrudnię 3 osoby na pełny etat i co guano. W urzędzie pracy moje zapotrzebowanie wisi od 8 miesięcy . Przestańcie pieprzyć o bezrobociu , cala rzesza to pasożyty żyjące z naszych podatków. Pozdrawiam wszystkich podatników.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here