Stop HEJT. Akcja policji w lwóweckich szkołach

0
495
zdjęcia: Policja Lwówek Śląski

W ramach prowadzonych działań profilaktycznych policjanci z lwóweckiej komendy w ostatnim czasie spotkali się z uczniami wielu szkół z powiatu lwóweckiego. Głównym tematem spotkań był hejt, czyli pełne nienawiści, złości i pogardy działanie osoby, które ma sprowokować do kłótni, obrażać bądź obniżać samoocenę osoby hejtowanej.

 

 

Hejt, cyberprzemoc, mowa nienawiści mogą doprowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji. O tym, jak bardzo krzywdzące mogą być skutki takich zachowań rozmawiali z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim, Zespołu Szkół w Lubomierzu oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim policjanci z lwóweckiej komendy.

Policjanci w trakcie prelekcji przedstawili możliwe drogi postępowania w przypadku dotknięcia tego typu negatywnymi zjawiskami. Zaznaczyli również, jak ważne jest odpowiednie korzystanie z mediów, aby nie stały się one narzędziem agresji i przemocy rówieśniczej oraz jakie konsekwencje prawne mogą spotkać nieletnich za czyny popełnione za pomocą narzędzi telekomunikacyjnych.

Młodzież została zapoznana z formami hejtu, który stosowany jest często właśnie za pomocą Internetu bądź innych narzędzi komunikacyjnych. Mundurowi wskazali na konieczność szerszego spojrzenia na kwestie kształtowania relacji rówieśniczych. Niektóre zachowania bowiem dla jednych będą dobrą zabawą, a innym mogą sprawić ogromną przykrość i doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here