Starosta Lwówecki wręczył podziękowania za promocję Powiatu

5
1811

Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki podziękował muzykom z zespołu Buty Sapera za promocję naszego powiatu.

 

Początki zespołu Buty Sapera

Początek, jak to zwykle bywa był nieco przypadkowy. Uczęszczający wówczas do podstawówki Mariusz (Grucha) Maculewicz postanowił wraz z przyjaciółmi założyć zespół punkowo-rockowy. Tak w 1985 roku w Lwówku Śląskim narodziła się kapela o nazwie „T-34”. Po dwóch latach w zespole nastąpiły zmiany personalne, a w ślad za nimi poszła także zmiana nazwy. Było kilka propozycji, wśród których przewinęła się m.in. nazwa „Buty Snajpera”, ale ostatecznie padło na „Buty Sapera”.

Młodzieńcze marzenia o wielkiej karierze rockowej szybko zweryfikowało życie. Członkowie grupy rozjechali się po świecie. W 1990 roku zespół rozpada się. Jednak żar w sercu jego liderów nie gaśnie. W 2012 roku zespół powrócił na scenę. Lwówecka kapela dała kilka znakomitych koncertów. Jednak członkowie grupy szybko wrócili do swoich zawodowych zajęć i planów. Buty Sapera rozpadły się po raz drugi.

Buty Sapera promują powiat lwówecki

Determinacja Mariusza Maculewicza i Krzysztofa Mikułko była jednak na tyle wielka, iż w 2019 roku po raz drugi reaktywują kapelę. Do zespołu dołączają znakomici muzycy, z którymi wchodzą do studia, gdzie odświeżają napisane przed laty utwory: „Peron” i „Plany”.

Tak powstaje singiel. Przy jego powstaniu wraz z lwóweckim duetem pracowali Krzysztof Zawadka (Oddział Zamknięty, Daab. T. Love, Chłopcy z Placu Broni …) – gitara elektryczna, Grzegorz „Ornette” Stępień (Oddział Zamknięty, Bimber Poland …) – bass, Łukasz „Kuman” Kumański (Proghma-C, czy Nergal) – perkusja i Krzysztof Dziemidzik – instrumenty klawiszowe.

Utwór “Peron” szybko wchodzi na listę przebojów Muzycznego Radia, gdzie utrzymuje się przez wiele tygodni. W serwisie YouTube „Peron” w nowej aranżacji święci triumfy i zdobywa kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń. To zachęca muzyków do kolejnego kroku – nakręcają teledysk, w którym motyw przewodni zranionej miłości osadzają głównie w powiecie lwóweckim. W teledysku mocno eksponowany jest sam Lwówek Śląski, pojawia się Bielanka, ale i słynny most oraz zapora w Pilchowicach.

Starosta Lwówecki dziękuje za promocję powiatu

Aspekt promocyjny i wielką determinację muzyków dostrzegł Starosta Daniel Koko. W piątek, 25 września Mariusz Maculewicz wraz z małżonką Ewą i najmłodszym członkiem zespołu, synkiem Mieszkiem byli gośćmi Pana Starosty i w imieniu całego zespołu odebrali podziękowania i drobne upominki.

Pragnę podziękować Wam za to, co robicie – mówił Pan Daniel Koko, który podkreślał, iż jest pod dużym wrażeniem determinacji muzyków i profesjonalizmu w realizacji ostatniego teledysku oraz pokazania w nim uroków naszego powiatu.
Pan Starosta Mariuszowi Maculewiczowi wręczył obraz, zdjęcie laureata powiatowego konkursu fotograficznego z przekazem, by ten bez względu na to gdzie będzie i co robi nie zapominał o naszym powiecie i dalej go promował. Pani Ewa otrzymała bukiet kwiatów, a Mieszko koszulkę Powiatu Lwóweckiego.

Muzyk nie krył zaskoczenia. Przyznawał, iż nie spodziewał się, że to, co robi wraz z kolegami zostanie dostrzeżone i tak ciepło odebrane – Jest nam niezwykle miło, jesteśmy bardzo zaskoczeni i w imieniu wszystkich członków zespołu serdecznie dziękuję – mówił Mariusz Maculewicz, który Panu Staroście wręczył koszulkę zespołu.
Pan Maculewicz w rozmowie z Panem Starostą opowiedział o zespole. Nie krył, iż plany na koncerty w tym roku pokrzyżowała pandemia. Muzyk zdradził także, iż zespół na przełomie roku zamierza wydać kolejny singiel.

Pan Starosta Lwówecki w rozmowie z nami przyznaje, iż wszelkie działania na rzecz promocji naszego powiatu są niezwykle istotne i cenne, dlatego będzie starał się sukcesywnie spotykać i dziękować wszystkim, którzy angażują się w promocję regionu.

 


Buty Sapera z teledyskiem do utworu „Peron”

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here