Starosta Lwówecki na spotkaniu z Prezydentem RP Andrzejem Dudą

4
1095

W czwartek 25 maja 2023 roku, w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Na tę Prezydent zaprosił wybranych samorządowców z całej Polski, wśród zaproszonych gości znalazła się reprezentacja samorządowców z Dolnego Śląska.

 

 

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest corocznie 27 maja, w rocznicę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów, które odbyły się do organów gmin w 1990 r. Jest to okazja do refleksji, ale także podziękowań dla osób, które swoją pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do poprawy życia mieszkańców.

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Prezydent RP wręczył flagi państwowe gospodarzom miejscowości, które w tym roku uzyskały status miasta. Pan Andrzej Duda uhonorował także medalami najbardziej zasłużonych samorządowców.

– Dziękuję, że w to Wasze święto – święto Samorządu Terytorialnego – jesteście w Pałacu Prezydenckim. Dziękuję za pracę i służbę dla Rzeczypospolitej, dla tego, co stanowi istotę samorządu – dla mieszkańców. Dziękuję za Państwa pracę na tych małych odcinkach, która wpływa na całość. – zwracał się do samorządowców Prezydent Andrzej Duda.

 

Wśród zaproszonych do Pałacu Prezydenckiego gości był także Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki, który, mimo, iż nie ucieka od własnych poglądów politycznych, to zawsze powtarza, że dla dobra społeczeństwa trzeba współpracować ze wszystkimi. I jak widać, ta współpraca jest dostrzegalna i przynosi efekty.

– Pierwszy raz miałem okazję uczestniczyć w takim zgromadzeniu. Czułem się jakbym był reprezentantem nie tylko Powiatu Lwóweckiego, ale reprezentantem wszystkich samorządowców, koleżanek i kolegów samorządowców oraz pracowników samorządowych z całego terenu powiatu lwóweckiego. – przyznał nam Daniel Koko Starosta Lwówecki – Bardzo podobało mi się wystąpienie Pana Prezydenta, w którym mówił, iż docenia wielką rolę jaką spełniają samorządy w budowaniu silnego Państwa Polskiego. Pan Prezydent podkreślił też jak ważna jest współpraca między stroną rządową, a samorządową żeby nasz kraj mógł bardzo dobrze się rozwijać. – wspominał Pan Starosta.

– Możemy być dumni z Polski. Waszą zasługą jest to, jak wyglądają nasze miasta i miasteczka. – dziękował podczas wystąpienia Prezydent RP.

– Poznaliśmy stanowisko Pana Prezydenta, jeżeli chodzi o samorząd liczę, że nie są to tylko słowa, ale za nimi będą szły czyny i Pan Prezydent tak jak podkreślał, będzie wspierał nas samorządowców. – zaznaczał Pan Starosta Lwówecki.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił także ciężką pracę samorządowców w niełatwych latach, bo przecież była to kadencja, gdzie samorządy musiały zmierzyć się z pandemią COVID, a później, po ataku Rosji na Ukrainę także z falą uchodźców i wszelakiej pomocy dla naszych wschodnich sąsiadów.

– Dziękuję za dobrą współpracę z rządem w zakresie pomocy dla naszych gości z Ukrainy. Przywódcy innych państw przekazują podziękowania dla Was za to, czego dokonaliście. – dziękował Prezydent RP.

Pan Daniel Koko wspomina, iż po uroczystości spotkał się z Tomaszem Grodzkim Marszałkiem Senatu.

Z okazji Dnia Samorządowca wszystkim osobom, które współtworzą samorząd redakcja Lwówecki.info składa najserdeczniejsze życzenia wielu sukcesów zawodowych oraz satysfakcji z działań podejmowanych na rzecz społeczności lokalnej.

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here