Sprawcy włamań do bankomatów skazani

3
690

15 lutego 2021 roku przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok skazujący wobec czterech sprawców włamań do bankomatów i innych przestępstw.

 

Do popełnienia przestępstw doszło w okresie od grudnia 2018 roku do marca 2019 roku na obszarze powiatu bolesławieckiego.

Wówczas sprawcy włamali się lub usiłowali włamać do trzech bankomatów. W jednym przypadku sprawcy przy użyciu pojazdu staranowali drzwi do sklepu i dostali się od jego przedsionka, w którym stał bankomat. Innym razem włamania dokonano poprzez zamocowanie pasów do ciągnika rolniczego i przywiązanie ich do bankomatu, a następnie wyrwanie urządzenia z podłoża i zabranie go innym pojazdem. Skradziono wówczas pieniądze w kwocie ponad pół miliona złotych. Kolejna próba włamania nie powiodła się z uwagi na zerwanie przymocowanych przez sprawców do bankomatu pasów. Urządzenie zostało jednak zniszczone. Wówczas podjęto skuteczny pościg za jednym ze sprawców poruszającym się ciągnikiem. Poczynione następnie ustalenia Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu oraz Policji doprowadziły do zatrzymania pozostałych sprawców.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty włamania i usiłowania kradzieży z włamaniem do trzech bankomatów.

Ponadto ustalono, że dopuścili się oni także innych przestępstw, w tym paserstwa użytego do włamań ciągnika, który pochodził z kradzieży, uszkodzenia innego pojazdu, posiadania substancji psychotropowych, a także posiadania broni i amunicji.

Jeden ze sprawców w chwili zatrzymania przez Policję był uzbrojony w przygotowany do oddania strzału, odbezpieczony pistolet, amunicję do tej broni oraz granaty szturmowe, gaz obezwładniający i nóż.

Inny oskarżony usłyszał ponadto zarzut posiadania i wytwarzania substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu trzech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych, wobec jednego stosowany był dozór Policji oraz zakaz opuszczania kraju.

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze w sierpniu 2019 roku.

15 lutego 2021 roku zapadł wyrok, którym sprawcy zostali uznani za winnych zarzucanych im przestępstw. Grzegorz G. został skazany na karę 8 lat pozbawienia wolności. Krzysztofowi M. wymierzono karę 6 lat pozbawienia wolności.

Kara wymierzona Marcinowi G. to 2 lata pozbawienia wolności. Z kolei Wojciech W. usłyszał wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności oraz 8 tysięcy złotych grzywny.

Sprawcy zostali również zobowiązani do naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonego banku oraz sklepu.

Wyrok nie jest prawomocny.

-/ Prokuratura Okręgowa Jel. Góra/-

3 KOMENTARZE

    • Tak, na naboju w naładowanym pistolecie było wygrawerowane, ze ma trafić w policjanta.
      Samo posiadanie takich rzeczy to po prostu fantazja po dluzysz zażywaniu tego syfu.
      SMACZNEJ KAWUSI JE… AC PANA WARCHOLA.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here