Naćpany i z narkotykami wpadł w Gryfowie Śląskim

2
3082

Gryfowscy policjanci zatrzymali 29-latka, który kierował samochodem osobowym marki Audi pod wpływem narkotyków. Ponadto miał przy sobie metamfetaminę.

 

Patrolujący miasto w nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim, zwrócili uwagę na osobowe audi, którego kierujący wykonywał nietypowe manewry drogowe. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

„W trakcie czynności 29-letni kierowca zachowywał się nerwowo i był pobudzony. Po krótkiej rozmowie funkcjonariusze zaczęli podejrzewać, że kierujący może być pod wpływem narkotyków. Badanie narkotesterem potwierdziło ich przypuszczenia. Wynik wskazał, że mężczyzna znajduje się pod wpływem substancji psychotropowych. Policjanci na miejscu zatrzymali kierującemu prawo jazdy.” – relacjonuje sierżant Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji, która dodaje, iż to nie był koniec interwencji.

„Podczas kontroli mundurowi także ujawnili i zabezpieczyli woreczek foliowy z narkotykami.” – dodaje policjantka.

29- letni mieszkaniec powiatu lubańskiego został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Mężczyźnie pobrano również krew do badań laboratoryjnych. Wstępne badania zabezpieczonej substancji wykazały, że jest to metamfetamina. Mężczyzna usłyszał już zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem środków odurzających oraz posiadania narkotyków.

Za popełnione czyny grozi mu kara do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i obligatoryjne świadczenie pieniężne w wys. co najmniej 5 tys. zł.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here