Sprawca zuchwałej kradzieży rozbójniczej w Gryfowie zatrzymany

1
438

21 letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Gryfowa Śląskiego po dokonaniu kradzieży rozbójniczej w centrum miasta. Na wniosek prokuratora i decyzją sądu do sprawy będzie przebywał w areszcie śledczym.

 

Do zdarzenia doszło w samo południe w centrum Gryfowa 8 października 2019 r. Do jednego ze sklepów wszedł młody mężczyzna i bez żadnych zahamowań, pomimo iż w sklepie były ekspedientki, ukradł na ich oczach 2L butelkę wódki o wartości 375 zł i wybiegł ze sklepu. Widząc to ekspedientki także wybiegły za nim aby odzyskać skradziony towar. Gdy panie dogoniły go w pobliskiej klatce schodowej udało im się odzyskać skradziony towar, sprawca jednak nie zamierzał pomimo dogonienia go oddać dobrowolnie skradziony towar, zaczął się szarpać i bić z ekspedientkami. Jednak po chwili postanowił uciec, uszkadzając i wyłamując drzwi oddalił się w nieznanym kierunku. Na miejsce zostały skierowane patrole policji. Na miejscu pojawiła się także ekipa dochodzeniowo – śledcza. Do działań skierowani zostali policjanci kryminalni. Sprawdzano teren miasta, miejsca gdzie mógł ukryć się sprawca, kontrolowano osoby które wcześniej miały konflikt z prawem.

 

Na drugi dzień, nad samym ranem udało się namierzyć policjantom gdzie przybywa sprawca. 21 latek został zatrzymany. Po wykonaniu z nim wstępnych czynności został przekazany do dyspozycji prokuratora. Prokurator rejonowy wystosował wniosek do sądu rejonowego w Lwówku Śląskim o zastosowanie aresztu tymczasowego dla sprawcy z uwagi na poważną wagę czynu oraz wcześniejsze popełnianie przestępstw. Obecnie mieszkaniec Gryfowa Śląskiego przebywa w Areszcie Śledczym gdzie oczekuje na sprawę sądową. Za popełniony czyn grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

-/autor: asp. szt. Mateusz Królak, Policja Lwówek Śląski /-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here