Sprawca rozboju w Giebułtowie tymczasowo aresztowany

0
168
Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim skierowała wniosek o tymczasowe aresztowanie sprawcy rozboju, do którego doszło w Giebułtowie Wniosek został uwzględnione przez Sąd.

24 lutego 2019 roku w Giebułtowie doszło do rozboju w trakcie którego Marcin G. wraz z dwoma innymi, nieustalonymi dotychczas mężczyznami wdarł się do mieszkania Dagmary R., po czym zaczął uderzać ją pięściami po głowie i całym ciele zagroził jej pozbawieniem życia, a następnie zażądał wydania pieniędzy. Sprawcy zabrali kobiecie mienie w postaci pieniędzy, telefonów komórkowych i innego sprzętu o łącznej wartości 1.660 zł, po czym zbiegli z mieszkania. Zadane uderzenia spowodowały u pokrzywdzonej obrażenia dłoni i głowy. Dagmara R. rozpoznała Marcina G. jako jednego z napastników. Mężczyzna był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu, które popełnił na terenie Polski i Niemiec. Odbywał on również karę pozbawienia wolności.

Sprawcę zatrzymano i doprowadzono do Prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty rozboju, spowodowania uszczerbku na zdrowiu i naruszenia miru domowego. W związku z poprzednimi skazaniami będzie on odpowiadał warunkach tak zwanej recydywy. Grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do 15 lat.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy.

Aktualnie trwają czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych sprawców.

 

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here