Sprawca kradzieży rozbójniczej trafił do aresztu

0
85
fot.: Lwówecki.info

Olszyńscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna ukradł saszetkę z zawartością portfela oraz telefon komórkowy, a następnie przy użyciu niebezpiecznego narzędzia groził pokrzywdzonemu oraz świadkom, którzy chcieli odzyskać skradzione mienie. 32-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 28 listopada 2019 r. w gminie Olszyna na drodze prowadzącej do internatu szkolnego. Do grupy młodych ludzi podszedł zakapturzony mężczyzna, który wyrwał jednej z osób saszetkę z zawartością portfela oraz telefonu komórkowego. Gdy pokrzywdzony, krzyknął w kierunku złodzieja ten wyciągnął z kieszeni niebezpieczne narzędzie, po czym zaczął wymachiwać nim w stronę osób jednocześnie groził im pozbawieniem życia. Na miejsca natychmiast został rozdysponowany patrol z Posterunku Policji w Olszynie, który dzięki przekazanemu przez pokrzywdzonych, szczegółowemu opisowi sprawcy po kilku minutach od zdarzenia zatrzymał mężczyznę. W rękach stróżów prawa znalazł się 32-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej oraz gróźb. Sąd na podstawie zgromadzonych materiałów podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 2 miesięcy. Za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

– asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here