Kradną i niszczą kamery miejskiego monitoringu

6
1152
zdjęcia: UGiM Lwówek Śl.

Chuligańskie występki w parku miejskim w Lwówku Śląskim rejestrowane są przez znajdujące się tam kamery miejskiego monitoringu, jednak te coraz częściej same padają ofiarą chuliganów. O dwóch takich zdarzeniach, które miały miejsce w tym roku informują władze Lwówka Śląskiego.

 

„Chuligańskie występy młodego mężczyzny zarejestrował miejski monitoring. Krótko po północy dnia 9 maja 2021 roku dokonał on kradzieży 2 kamer wyrywając je z uchwytów. Próba zniszczenia lub kradzieży 3 kamery nie przyniosła zamierzonego skutku. Z pewnością nie spodziewał się, że „spoglądają” na niego również inne kamery. Przegląd zapisanych obrazów pozwolił na rozpoznanie sprawcy”. – informują władze Miasta, które zapewniają, iż Straż Miejska przekazała materiały Policji, która natychmiastowo podjęła działania wobec podejrzanego.

Tu policja potwierdza, iż niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia mundurowi dokonali zatrzymania podejrzewanego mężczyzny. Nie było to trudno, bo 20- letni mieszkaniec gminy Lwówek Śląski znany był funkcjonariuszom policji ze wcześniejszych kradzieży. Mężczyzna przyznał się do dokonania czynu. Wartość straconego mienia wyniosła ponad 4500 zł. Policjanci postanowili także dokonać przeszukania w mieszkaniu mężczyzny licząc, iż znajdą tam jeszcze skradzione mienie, jednak tego nie udało się już odzyskać. Za to w miejscu zamieszkania 20- latka znaleziono nielegalny tytoń. Jak przyznaje nam sierż. Olga Łukaszewicz oficer prasowa lwóweckiej policji wobec mężczyzny skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Jednak to nie pierwsze takie chuligańskie zdarzenie w tym roku. „22 marca 2021 roku „w biały dzień” została zdewastowana jedna z kamer w parku miejskim. W tym przypadku zapewne dla zaimponowania i wzbudzenia entuzjazmu bądź innego nieznanego nam motywu, idący w grupie jeden z młodych mężczyzn wspiął się na słup i dokonał zniszczenia kamery” – czytamy w komunikacie na stronach lwóweckiego magistratu.

6 KOMENTARZE

  1. Pytam władze Lwówka Śląskiego czemu nie ma osób na stałe zatrudnionych do monitorowania miasta 24 H . Jak to jest że stać ” nas ” podatników na inwestowanie naszej kasy z podatków a nie stać nas na obsługę, Skoro tak jesteśmy biedni to może udostępnić te kamery do oglądania dla mieszkańców. Przy okazji co niektórzy będą mogli doglądać swój majątek pozostawiony na ulicy.

  2. Jestem do teraz w szoku po uświadomieniu sobie, że mój pełnomocnik z wyboru (osoba, której zaufałem i zapłaciłem z własnej kiesy) mnie okłamał.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here