Spowodował kolizję. Był pod wpływem

4
1706

Wczoraj gryfowscy policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego, który będąc w stanie nietrzeźwości spowodował kolizję drogową w Mirsku. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało się, że jest on poszukiwany w celu doprowadzenia do aresztu śledczego oraz posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Wczoraj (12.05.br.) około godz. 16.00 Oficer Dyżurny lwóweckiej komendy odebrał zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Kościuszki w Mirsku. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący skuterem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki VW i doprowadził do zderzenia się pojazdów. Sprawca kolizji – 43-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego podczas badania stanu trzeźwości wydmuchał 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 43-latek okazał się także być poszukiwanym w celu doprowadzenia do aresztu śledczego i odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Kierowanie pojazdem mimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą nawet do 5 lat więzienia.

sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

4 KOMENTARZE

  1. Tak już jest jak pijusy patole dorwą pojazd myślą że są panami ulicy ha ha ha takich degeneratów to tylko zamykać sa zagrożeniem i dla innych i dla samych siebie!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here