Śnięte ryby w rzece Kwisa

16
6815
śnięte ryby kwisa rzeka
zdjęcia udostępnione przez czytelniczkę - dziękujemy!

Śnięte ryby w rzece Kwisa to powód do niepokoju mieszkańców regionu o środowisko naturalne oraz dostęp do zdrowej wody.

 

 

W poniedziałkowe popołudnie 17 lipca 2023 roku jedna z mieszkanek Mirska zaobserwowała śnięte ryby w rzece Kwisa na wysokości parku miejskiego. W tym miejscu w rzece nie tylko żerują ryby, czy bezkręgowce wodne, ale także kąpią się dzieci i wodnych kąpieli zażywają zwierzęta. Dlatego sytuacja ta to uzasadniony powód do niepokoju o środowisko naturalne oraz dostęp do zdrowej wody.

Przyczyn śnięcia ryb może być wiele, od zanieczyszczenia wód rzeki, które może być wynikiem działalności człowieka w regionie, przez zmianę warunków środowiskowych, które związane są z globalnym ociepleniem i jego skutkami, podniesieniem temperatury wód Kwisy, co mogło spowodować spadek zawartości tlenu.

 

 

Ponadto, ekstremalne zjawiska atmosferyczne, takie jak susze i gwałtowne opady deszczu, mogą wpływać na stężenie substancji chemicznych w wodzie. Kolejną przyczyną może być degradacja siedlisk ryb w rzece. Zabudowa brzegów, regulacje rzeki oraz utrata roślinności wokół zbiornika wodnego mogą prowadzić do zmniejszenia ilości naturalnych miejsc rozrodu ryb oraz zmniejszenia dostępności pożywienia. Jeśli ryby nie mają odpowiednich warunków do rozwoju, ich populacje mogą drastycznie spaść.

Śnięcie ryb w rzece Kwisa stanowi alarmujący sygnał dla społeczeństwa i władz odpowiedzialnych za ochronę środowiska. Czy korzystanie z wód Kwisy jest bezpieczne?

Wkrótce więcej informacji na ten temat.

16 KOMENTARZE

 1. Pań senator Ślusarz polecą swoje usługi prawnicze pod tekstem o zatruciu Kwisy, może by Pan zajął się ta sprawa uruchomił sanepid,ochronę środowiska czy policje

 2. Wybierajcie dalej Slusarzy i popierajcie wydobycie wungla w Turowie.W zbiorniku pilichowickim nawet nie wolno się kąpać bo taki syf leci Kamienną i Bobrem.Zapraszam rano w każdy poniedziałek do śluzy z oczyszczalni w Jeleniej.Można popatrzyć powąchać.

 3. Do Tim

  Można wybierać Ślusarzy i popierać wydobycie węgla w Turowie

  Timie napisz mi KTO zadecydował o możliwości wpuszczania GOWNA do rzek Kamienna, Bóbr i Kwisa???

  Kto wnioskował o takie pozwolenia
  Kto protestuje przeciwko takim decyzjom
  Co zrobili w tym zakresie decydenci
  Czy przeciwko wpuszczjacym fekalia wszczęto procedurę weryfikacji ich ilości

  Tim, asie, odpowiedz ….

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here