Śmiertelny wypadek na drodze koło Zagrodna

0
3771

Złotoryjscy policjanci wyjaśniają przyczyny tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło w ubiegły piątek, pomiędzy miejscowościami Złotoryja i Zagrodno. Samochód osobowy zjechał do rowu i uderzył w przydrożne drzewo. Niestety 36-letniego kierowcy nie udało się uratować. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

 

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie, na drodze wojewódzkiej nr 363, pomiędzy Złotoryją i Zagrodnem. Dyżurny ze złotoryjskiej Policji został powiadomiony o tym zdarzeniu przez innego kierowcę. Przybyli na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili, że samochód osobowy marki fiat, jadąc ze Złotoryi w kierunku Zagrodna, na prostym odcinku drogi zjechał do rowu a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Z pomocą ruszyli inni kierowcy, policjanci i strażacy. Niestety pomimo natychmiastowych działań służb, na miejscu zginął 36-letni kierowca fiata. Na miejscu zdarzenia policjanci wspólnie z biegłym z zakresu wypadków drogowych wykonywali szereg czynności procesowych. W tym czasie droga była nieprzejezdna, zostały wyznaczone objazdy. Około godziny 20:00 ruch na tej trasie został przywrócony. Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w trakcie prowadzonego postępowania.

Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność podczas jazdy. Nadmierna prędkość, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a także lekkomyślność kierowców to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Zwolnijmy, zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

 

-/st. sierż. Dominika Kwakszys, KPP w Złotoryi/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here