Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej 364

1
5070
zdjęcia udostępnił Lukasz Wojtowicz - Dziękujemy

Po tym, jak kierujący stracił panowanie nad samochodem, ten zjechał na przeciwległy pas i uderzyło w drzewo. Kierowca wypadł z pojazdu. Samochód stanął w ogniu.

 

 

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło tuż przed godziną 11. w środę, 27 września 2023 roku na drodze wojewódzkiej 364 pomiędzy miejscowościami Złotoryją i Legnicą.

– Ze wstępnych ustawień funkcjonariuszy ruchu drogowego wynika, że kierujący samochodem osobowym jadąc od strony Złotoryi w kierunku Legnicy zjechał na przeciwległy pas ruchu a następnie zjechał z drogi uderzając w drzewo. Po tym uderzeniu mężczyzna wypadł z samochodu natomiast auto zajęło się ogniem. – wyjaśnia redakcji Lwówecki.info młodszy aspirant Dominika Kwakszys z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 43- letni mężczyzna kierujący BMW.

 

 

Na miejscu prokurator, technik kryminalistyki, biegły z zakresu wypadków drogowych, policjanci ruchu drogowego, straż pożarna i pogotowie.

Droga będzie jeszcze przez kilka godzin zablokowana. – Są wyznaczone objazdy, apelujemy do kierowców o to, żeby stosowali się do poleceń funkcjonariuszy, którzy stoją na skrzyżowaniach bezpośrednio potem zderzeniem, jak i za tym zdarzeniem drogowym i kierują ruchem. – dodaje policjantka.

– Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palącego się pojazdu przy użyciu piany gaśniczej. Niestety zdarzenia nie przeżyła osoba kierująca pojazdem, u której lekarz stwierdził zgon. – wskazują strażacy z KP PSP w Złotoryi.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają złotoryjscy policjanci.

zdjęcie udostępnił Lukasz Wojtowicz – Dziękujemy
zdjęcie udostępnił Lukasz Wojtowicz – Dziękujemy
zdjęcie udostępnił Lukasz Wojtowicz – Dziękujemy


1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here