Śmiertelny wypadek na DK30

4
870
fot.: eLuban.pl

Do zderzenia czołowego Peugeota i samochodu ciężarowego doszło dziś około 11. na drodze krajowej nr 30 pomiędzy Pisarzowicami a Nową Karczmą. Kierująca osobówką na zgorzeleckich tablicach rejestracyjnych poniosła śmierć na miejscu.

W wyniku zderzenia samochód ciężarowy stoczył się z przydrożnej skarpy i stanął w płomieniach, zmiażdżona osobówka odrzucona siłą zderzenia przekoziołkowała kilka razy i zatrzymała się na barierze energochłonnej. Kierowca ciężarówki przed przybyciem służb zdołał opuścić płonące auto, kobieta prowadząca Peugeota zginęła natychmiastową śmiercią.

Kierowca samochodu ciężarowego jechał w kierunku Lubania, natomiast kobieta w kierunku Zgorzelca. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierująca peugeotem nagle zjechała na przeciwległy pas ruchu w wyniku czego doszło do czołowego zderzenia. – usłyszeliśmy od asp. szt. Justynu Bujakiewicz-Rodzeń oficera prasowego KPP w Lubaniu.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, kierowca samochodu ciężarowego miał twierdzić, że w chwili zderzenia kierująca Peugeotem była przytomna. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie przechodzi badania lekarskie.

Ruch w miejscu zderzenia będzie zablokowany przez najbliższych kilka godzin, policja kieruje na objazdy przez Siekierczyn i i autostradę A4.

-/ autor: eLuban.pl /-

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here