Precz ze wszystkimi

6
1352
zdjęcie nadesłane przez czytelników - dziękujemy

Przez lata ścianę jednego z garaży przy kościele Wniebowzięcia NMP w Lwówku Śląskim zdobił napis „Precz z KACZYZMEM”. Teraz został on rozszerzony.

 

Pseudo artyści uwielbiają bazgrać po murach. Wylewają tam swoje żale i nieudolności. Przyozdabiają jednocześnie miasto nadając mu specyficznego kolorytu.

O tym miejscu pisaliśmy niespełna rok temu. Napis „PRECZ Z KACZYZMEM!” w przestrzeni publicznej jest zaledwie od blisko pięciu lat i znalazł się już na niejednej fotografii. Trudno tu było nie odnieść wrażenia, iż ten artystyczny przekaz wielu przypadł do gustu, bo mimo licznych możliwości jego zastąpienia „KACZYZM” na ścianie garażu trwał. W naszym poprzednim artykule sugerowaliśmy zastąpienie tego napisu jakimś muralem. Tłumaczyliśmy, iż możliwości wykorzystania powierzchni jest wiele. Oczywiście wszystko uzależnione jest od zgody właścicieli i funduszy. Ale skro przyjmujemy, iż dobry gospodarz potrafiłby przekonać mieszkańców do pozbycia się „KACZYZMU”, to zapewne z taką samą łatwością potrafiłby znaleźć na to środki. Tym bardziej, iż korzyści dla miasta w tym przypadku byłyby większe, niż dla samych właścicieli ściany.

czytaj: W Lwówku Śląskim są przeciwni „KACZYZMOWI”

Jednak nie posłuchano nas i KACZYZM pozostał. W ostatnich dniach stało się jednak, to co kiedyś stać się musiało. Przyszedł taki, któremu napis się nie podobał i zastąpił go swoimi bazgrołami.

Jak Wam się podobają te bohomazy? Czy będą straszyć tu przez kolejne dziesięciolecia?

6 KOMENTARZE

  1. Ci co szczuli na Pana Prezesa doczekali sie riposty, Lwowek to miasto emerytow o ktorych ta wladza odrobine dba /waloryzacje emerytur trzynastka czternastka/ nie slyszalam,zeby ktos komu Prezes sie nie podoba,oddal te swiadczenia na cele charytatywne,wiec prosze nie musicie lubiec PiS ale troche szacunku nie zaszkodzi.A jesli ktos chce lgbt,gender,eutanazje,uchodzcow to prosze bardzo glosujcie na po,sld,psl itp

  2. Odpowiedz na wszystkie pytania kryje się w jednym zdaniu to go przypomnę z artykułu:
    Oczywiście wszystko uzależnione jest od zgody właścicieli i funduszy.

    Mnie zastanawia czemu lokalna komórka partii Prezesa i Andrzeja nie kupi farb i nie zamaluje. Nie stać ich , nie chcą czy nie wiedzą albo garaż prywatny i po prostu nie można tknąć

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here