Śmiertelny wypadek na autostradzie. Kierowca z 2 promilami

3
3539
fot.: Ochotnicza Straż Pożarna Krzyżowa

W wyniku zderzenia z lawetą śmierć na miejscu poniósł pasażer osobówki. Kierujący pojazdem 24- latek był pod wpływem alkoholu. Został zatrzymany.

 

 

Nadmierna prędkość i alkohol. To jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych. Niestety, mimo licznych kampanii edukacyjnych i apeli z niemal każdej strony nadal nie brakuje na naszych drogach kierowców, którzy nie zdają sobie sprawy z konsekwencji swojej nieodpowiedzialności.

Do kolejnego śmiertelnego wypadku na autostradzie A4 doszło w nocy z piątku na sobotę. „Dnia 23.09.2023 o godzinie 02:42 zostaliśmy zadysponowani do wypadku samochodu osobowego z autolawetą na A4 52km w kierunku Wrocławia.” – relacjonują biorący udział w akcji druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzyżowej. „W zdarzeniu śmierć na miejscu poniosła jedna osoba.” – dodają druhowie.

Bolesławieccy policjanci wskazują, iż z wstępnych ustaleń wynika, że kierując pojazdem osobowym, będąc pijanym, najechał na tył lawety, w wyniku czego śmierć na miejscu poniósł pasażer osobówki.

 

 

„Dzisiejszej nocy miał miejsce śmiertelny wypadek na autostradzie A4, w kierunku Zgorzelca. 24-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego kierując pojazdem osobowym, będąc w stanie nietrzeźwości, najechał na tył lawety. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł pasażer osobówki, również mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Sprawca wypadku miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.” – wyjaśniają asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

Kierujący pojazdem 24- latek został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu stanie zostanie on przesłuchany i usłyszy zarzuty. O jego losie zadecyduje sąd. Jednak żaden wyrok nie przywróci już życia jego towarzyszowi.


3 KOMENTARZE

  1. Świadome wejście do auta z osoba pod wpływem alkoholu to samobójstwo. Jeden nie żyje. Drugi ma całe życie zje bane. Bo posiedzi z 4 lata a w głowie będzie miał ten wypadek. Utratę kolegi. Masakra

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here