Oferty pracy na wyciągnięcie ręki w Lwówku Śląskim

12
5237
zdjęcie poglądowe MM

Lwówek Śląski dynamicznie się rozwija, a efektem tego procesu są powstające miejsca pracy. Wraz z odmrożeniem lokalnych biznesów po okresie pandemii poszukiwani są sprzedawcy, kucharze, inni pracownicy gastronomii, a także fachowcy i nauczyciele. Dobrze płatną pracę można znaleźć w praktycznie każdym zawodzie. W tym artykule podpowiadamy, gdzie najlepiej szukać pracy w Lwówku Śląskim i co zrobić, żeby dostać pracę z perspektywami.

 

Gdzie można dostać pracę w Lwówku Śląskim?

W Lwówku Śląskim znajdują się następujące zakłady, w których można otrzymać ofertę pracy:

 • ART Płatkowice – zajmuje się produkcją aparatury sterowniczej energii elektrycznej
 • Bad Element Polska – firma budowlana
 • Bürkle – zajmuje się między innymi tworzeniem prefabrykatów betonowych
 • Kopalnia Gipsu i Anhydrytu
 • Zakład Prefabrykacji Betonu Comfort
 • Zakład Kamieniarski Gruszecki.

W każdym z tych zakładów można dostać pracę zarówno z wykształceniem zawodowym, jak i nie posiadając w ręce fachu. Oprócz wymienionych miejsc pracy we Lwówku znajduje się podstrefa ekonomiczna, która sprzyja rozwojowi firm, dających zatrudnienie wielu pracownikom na różnych szczeblach.

Praca Lwówek Śląski jest też dostępna w mniejszych firmach i zakładach na terenie całego miasta. W tym momencie szczególnie poszukiwani są pracownicy gastronomii, budowlańcy, monterzy i agenci ubezpieczeniowi.

Najlepiej płatne zawody w Lwówku Śląskim

W Lwówku Śląskim opłaca się być fachowcem przede wszystkim w dziedzinie budowlanej. Posiadając takie kwalifikacje, zwiększamy szansę na dobrze płatne oferty pracy nie tylko na miejscu, ale także na oferty pracy za granicą, które zwiększają nasze szanse na dobre zarobki. Kolejnym zawodem, w którym można dobrze zarobić, mieszkając we Lwówku Śląskim, jest kucharz. Standardowe wynagrodzenie w tej profesji waha się około 3 tysięcy złotych netto. We Lwówku Śląskim można zatrudnić się także w agencji poszukującej pracowników do pracy sezonowej za granicą. Może nie jest to wyszukane zajęcie, ale z pewnością zapewni ono godne utrzymanie po powrocie do kraju.

Co zrobić, aby otrzymać dobrze płatną pracę we Lwówku Śląskim i okolicach

Najlepiej płatne zawody w rejonie – jak znaleźć dobrze płatną pracę w okolicy? Szanse na dobrze płatną pracę zwiększa oczywiście wykształcenie. We Lwówku korzystne jest posiadanie wykształcenia zawodowego, które umożliwi wykonywanie specjalistycznego zajęcia w miejscowych zakładach pracy. Innym korzystnym wykształceniem jest ukończenie studiów inżynierskich, które również umożliwią podjęcie dobrze płatnej pracy na wyższym stanowisku. Jeżeli jednak nie posiadamy potrzebnych kwalifikacji, o dobrze płatną pracę można się postarać w gastronomii i branży turystycznej. Lwówek Śląski został uznany za jedno z 10 najpiękniejszych miast na Dolnym Śląsku, co sprawia, że jest chętnie odwiedzany przez turystów, którzy nie tylko zostawiają sporo pieniędzy w samych hotelach i domach wypoczynkowych, ale także w całej infrastrukturze – restauracjach, muzeach i sklepikach.

Osoby nieposiadające wykształcenia kierunkowego lub niemogące odnaleźć pracy w swoim zawodzie również mogą znaleźć dobrze płatną pracę we Lwówku Śląskim. Przy odrobinie doświadczenia i odwagi oraz wkładzie własnym można zostać franczyzobiorcą jednej z popularnych sieci sklepów i przy takiej pomocy otworzyć własny biznes. Jest to opłacalne, choć trudne i czasochłonne zajęcie.

-/Materiał partnera/-M

12 KOMENTARZE

 1. Bzdury . Tak samo jak poszukiwanie pracowników do gastronomi to nie efekt rozwoju rynku pracy tylko tego że tę branżę znów mogą działać . Przyjdzie 4 fala i znowu niektóre sektory ogranicza działalność albo zaprzestaną. Dla tego nikt nie chcę tam pracować w tak nie pewnych czasach . Dla tego są wolne miejsca pracy . Strefa ekonomiczna czyli zasowanie za małe pieniądze albo wręcz za najniższą krajową . Pod względem turystycznym Lwówek jest słaby obok jest jeszcze biedniejszy Wleń a turyści jadą do Świeradowa , Karpacza, Szklarskiej i to przez covid nie było praktycznie sezonu zimowego w górach ani narciarzy. Pokazuje to że miasto które nie ma mocnych firm i przemysłu a żyje tylko z usług w razie kryzysu nie jest mocne i nie może oferować pracy dla swoich mieszkańców . Ludzie dojedzaja do pracy do bogatszego Bolesławca Legnicy czy nawet do Lubina . I tu rodzi się kwestia transportu. Co to za “bogate” miasto które oprócz przystanku PKS spełniającego rolę obecnie okna na świat nie ma żadnych możliwości wyjazdu i dojazdu bez własnego samochodu . Na dawnym dworcu chleja . Zero promocji miasta . Odwołanie lata agatowego w czasie gdy inne miasta organizują imprezy i przyjeżdżają do nich turyści obok w Bolesławcu wielkie święto ceramiki gdzie nie tylko są imprezy ale i realna promocja miasta i tego co ma od środy są sprzedawane produkty ceramiczne z regionu . Wystawiają się różni producenci. Uczmy się od innych .

  • 100% racji. Mieszkam w LŚ a pracuje w Boleslawcu. Dojeżdżam własnym autem, ponieważ nie mam jak dostać się na 6 tą do pracy.
   Bolesławiec od środy nastawiony jest na promocje. Tyle ludzi na dniach ceramiki… Tylko u nas bieda. LAA odwołane, bo pandemia (?)… Teraz to tracimy promocje na własne życzenie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here