Śmiertelny wypadek koło Zgorzelca. Zginął 29- letni motocyklista

3
1915

KU PRZESTRODZE. Z wstępnych ustaleń policji wynika, iż kierujący Citroenem 71- latek wymusił pierwszeństwo. Śmierć poniósł 29- letni motocyklista.

 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w Porajowie w powiecie zgorzeleckim.

„Jak ustalili pracujący pod nadzorem prokuratora policjanci kierujący pojazdem marki Citroen, 71-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, podczas manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka kierującemu motocyklem marki Yamaha doprowadzając do zderzenia pojazdów. Następnie motocykl uderzył w oczekujący na włączenie się do ruchu pojazd marki BMW”. – tłumaczy komisarz Agnieszka Goguł, ze zgorzeleckiej policji.

Niestety w wyniku tego zdarzenia, odniesionych obrażeń, 29- letni motocyklista poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci nadmieniają, iż kierujący motocyklem posiadał sądowy zakaz kierowania zapewniając, że będą teraz wyjaśniać wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Mundurowi zwracają się także do wszystkich kierowców z apelem o rozsądek na drodze.

“Musimy być świadomi niebezpieczeństw, na jakie jesteśmy narażeni na drogach. Przestrzegajmy ograniczeń prędkości, dostosowujmy jazdę do warunków panujących na drodze i pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i czasem wystarczy chwila nieuwagi, by narazić siebie i innych na utratę życia albo zdrowia”. – dodaje komisarz Agnieszka Goguł.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here