Sky Walk Świeradów- Zdrój. Zakończono wznoszenie wieży widokowej

10
17126

Zakończono już wznoszenie największej w Polsce ścieżki w chmurach, która powstaje w Świeradowie- Zdroju. Górująca nad miastem wieża robi niesamowite wrażenie.

 

Sky Walk Świeradów Zdrój

Wieżę celowo usytuowano tuż nad miastem tak, aby była dostępna dla szerokiego ogółu turystów. Jest to największa wieża widokowa w Polsce. W ciągu ostatnich lat w Europie powstało kilkanaście podobnych konstrukcji, każda z nich generuje ruch turystyczny na poziomie kilkuset tysięcy turystów rocznie. Podobna inwestycja w Dolnej Morawie w ciągu roku wygenerowała ruch turystyczny na poziomie 300 tys. turystów.

Początkowo wieża miała być budowana przez samorząd i świeradowskich hotelarzy, ostatecznie projekt nie doszedł do skutku. W wieże zdecydował się zainwestować czeski inwestor.

Największa w Polsce ścieżka w chmurach

Świeradowski projekt to 3 kilometry ścieżek dydaktycznych w lesie w tym kilometr prowadzący na szczyt wieży, gdzie turyści zobaczą las na wszystkich poziomach. Jak podają twórcy projektu sama wieża ma wysokość 60 metrów a górny taras widokowy znajduje się na wysokości 55 metrów. Na szczycie wieży znajdzie się szklany taras widokowy i łezka z siatki. Ze szczytu można będzie zjechać specjalną mającą 103 metry długości i kącie nachylenia 29% zjeżdżalnią.

Zapierające dech w piersi widoki

Ze szczytu wieży będzie można podziwiać nie tylko las, nie tylko sam Świeradów- Zdrój, ale także spojrzeć na Mirsk, Gryfów Śląski i dużo, dużo dalej.

Zwiedzanie nocą

Ciekawostką jest fakt, że będzie to jedyna wieża widokowa tego typu w Europie, którą będzie można odwiedzić po zmroku.

Kiedy otwarcie ścieżki w chmurach Sky Walk

Zakończono już wznoszenie wieży. Obecnie trwają tam prace wykończeniowe oraz budowa infrastruktury. Teren przy ulicy Dąbrowskiego w Świeradowie- Zdroju nadal jest wielkim placem budowy. Inwestycja do użytku ma zostać oddana na przełomie czerwca i lipca 2021 roku.

Wyciąg do ścieżki w chmurach

Docelowo do wieży ma powstać wyciąg, który będzie dowoził tam turystów a zimą narciarzy, którzy będą zjeżdżać stokiem Świeradowca.

Zainteresował Cię ten temat? Zobacz koniecznie sky-walk


Zapraszamy na zwiedzanie Sky Walk Świeradów- Zdrój. Zobacz, jak ścieżka w chmurach wygląda po otwarciu i jakie dodatkowe atrakcje powstaną przy niej już wkrótce.

Zwiedzamy Sky Walk Świeradów- Zdrój. Największą w Polsce ścieżkę w chmurach

10 KOMENTARZE

  1. Ale shit hole. Dramat mieszkańcy na bank zadowoleni. Zresztą dotychczasowi turyści również. Takie badziewie mogłoby stać w Karpaczu czy Szklarskiej. Świeradów przyciąga/ł do tej pory zupełnie inną grupę docelową. Burmistrz zgadzając się na ten chochoł zapewnił sobie przegraną w przyszłych wyborach.

    • Tak, tak , zawsze zdarza się “grupa niezadowolona” ,co by zostało zrobione czy nie zrobione to zawsze problem. Takim ludziom nie dogodzi, zawsze umartwiają się za kogoś, doskonale wiedzą, że mieszkańcy będą niezadowoleni, turyści tym bardziej, a burmistrz straci stołek. Nam Polakom wszystko nikt nie dogodzi, a przecież z takiej atrakcji są pieniądze, dla miasta a nawet i okolicznych miejscowości. Czesi juz dawno to odkryli, nikt nie płacze, że brzydko, że przyjedzie Janusz z Grażyną, po prostu robią na tym kasę, bo Polacy korzystają ze wszystkich atrakcji które Czesi mają blisko naszej granicy. A czy nie lepiej zrobić coś u nas i nie wypuszczać turystów z kasą za granicę? Same stoki narciarskie nie dadzą pieniędzy przez cały rok, a już atrakcje typu skaywalk tak. Przestańcie marudzić, cieszcie się z tego co jest wam dane. Niemiecki turysta-kuracjusz tak szybko nie przyjedzie, żeby napełnić miejski skarbiec.

  2. BRAWO! Panie Burmistrzu tak dalej, tego typu inwestycje spowodują iż Świeradów znajdzie się w elicie miast turystycznych Polski i Europy, bo jak narazie niewiele ludzi wie iż jest tak piękna miescowość, słaba promocja!!! np TV Polsat i inne nie pokazują warunków narciarskich na mapach pogody. Pan Bogusław Kaczyński świetny muzykolog organizujący spotkania z muzyką opertkową mówił iż Pan Bóg, stworzył Świeradów w niedzielę i w to wierzę jest bardzo urokliwy bajkowy jedyny tak urzekający turystów iz chętnie wracają. Sugeruję powrót do starych sprawdzonych wydarzeń kulturalnych sportowych i turystycznych.

  3. Jak czytam, ludzie Pana Burmistrza oraz miejscowi hotelarze w akcji. Żadni z was mieszkańcy. Mieszkańcy nic z tego typu atrakcji mieć nie będą, o sorry… smród spalin, drugą zatkaną przez korki ulicę dojazdową ( podobnie jak Zakopiańską od Gondoli), więcej śmieci, za których wywóz z kasy gminnej będą płacić ( kolejne podwyżki za śmieci). To Burmistrz i radni (bezradni) wyrazili zgodę, aby kosztem mieszkańców, którzy czekają na wodę i kanalizację, przesunąć gminne środki na budowę wody i kanalizacji do prywatnej inwestycji (???). Kto z tego miasta zrobił jedno wielkie przedsiębiorstwo turystyczne? A gdzie są pieniądze z tego pomysłu dla Gminy? Nie ma ! I nie będzie? Katastrofa finansowa już nastąpiła. A “ucieczka” do przodu niewiele pomoże. Dalsze “rolowanie” pieniędzy też nie. Jako mieszkaniec czekam na kontrolę zewnętrzną finansów gminy! Co ja piszę?! Tu nie ma żadnej “gminy”. Gmina to wspólnota samorządowa. A w przypadku Świeradowa kogo z kim?

  4. Super atrakcja! Dziwic sie tylko mieszkańcomtym ktorzy non stop narzekają i wszystko jest be i niepotrzebne a żyją w większości z tego co turysta zostawi czy to w sklepach, restauracjach czy hotelach… Niezadowoleni z atrakcji pod turystę podcinają gałąż na której sami siedzą.Ech …

    • Aluniu, na pewno nie mieszkasz przy Dąbrowskiego, Górskiej, Leśnej i Kilińskiego ( a jeżeli mieszkasz to brak ci kochanieńka wyobraźni) jaka gehenna będzie się odbywać na tych wąskich uliczkach. Wszędzie zaparkowane samochody turystów łaknących “polatać” w koronach drzew. Mieszkańcy z trudem będą będą przedzierać się do drogi głównej do pracy, sklepu ,szkoły. Aha, i nie mam sklepu , restauracji, hotelu. A turyści zostawią mi śmieci, wszędzie śmieci, za które to my mieszkańcy będziemy płacić, bo ani hotele, ani restauracje, ani apartamenty za to nie płacą. Ja z powodu tej “wieżyczki” jeszcze długo nie będę mieć wody i kanalizacji, i ty żabciu śmiesz mi coś tak niemądrego pisać?! A jakie pieniądze i kiedy będzie mieć Gmina, jeśli otwarcie obiektu ma nastąpić dopiero za 5 lat. Czyli dopiero od oddania za 5 lat do użytkowania, będzie Gmina mogła naliczać podatek od nieruchomości komercyjnej. A kto się kredytuje pieniędzmi Gminy Świeradów, będzie miał urządzone parkingi, doprowadzoną wodę i kanalizację….zgadnij milutka Aluniu?!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here