Poznaliśmy oferty na budowę toalety publicznej w Mirsku

7
1340

Ile może dziś kosztować budowa z dwóch pomieszczeń, w których ma się znaleźć miejska toaleta publiczna oraz pomieszczenie dla obsługi technicznej?

 

 

Na początku października burmistrz Mirska ogłosił nabór ofert na zadanie: “Budowa toalety publicznej”.

Jak wskazał w ogłoszeniu przedmiot zamówienia są roboty budowlane mające na celu budowę toalety publicznej składającej się z dwóch pomieszczeń tj. prefabrykowanego kompletnego wykończonego pomieszczenia WC oraz części dla obsługi technicznej wykonanej i wykończonej w technologii tradycyjnej wraz z zagospodarowaniem działek nr 201 i 202 w Mirsku oraz budową zjazdu publicznego z działki na ulicę Kościuszki.

Obiekt miałby zostać wybudowany przy skrzyżowaniu ulic Alei Wojska Polskiego (droga wojewódzka do Świeradowa- Zdroju) z ulicą Tadeusza Kościuszki prowadzącą do rynku.

 

 

W dniu 27 października poznaliśmy oferty złożone przez firmy ubiegające się o realizację zadania. Tych w wyznaczonym terminie wpłynęło trzy. Najniższa złożona przez konsorcjum firm z Lubania i Rybnika opierała na kwotę 368.817,03 złotych. Ponad 28 tysięcy złotych więcej za realizację tego samego zadania zażyczyła sobie firma z Mirska – 397.209,44 zł. I blisko sto tysięcy złotych więcej zażądała firma z gminy Pilchowice – 490.155,00 zł.

Gmina Mirsk na realizację zadania zamierzała przeznaczyć 300.000 złotych. Tak wiec teraz przed burmistrzem i radnymi twardy orzech do zgryzienia, czy dołożyć do budowy toalety publicznej a jeżeli tak, to skąd zabrać środki.

7 KOMENTARZE

  1. Może taniej byłoby wykorzystać pomieszczenie w istniejącym budynku starówki. Jelenia Góra, Lubań,
    Lwówek Śl. tak mają. Chodzi tylko o to, aby było czysto i pachnąco po oddaniu do użytku.
    Mirsk ma toaletę kontenerową na terenie targowiska miejskiego. Dobrze byłoby uwzględnić barierkę dla osób z niepełnosprawnościami. Życzę dobrego, rozważnego wyboru.

  2. Najlepsze jest to, że w zeznaniach majątkowych nasze władze podają wartość swoich domów tyle co te toalety warte ,dlaczego rządzący nie naliczają wartości na obecny rok ich wartość, a tu twierdzą że tyle to kosztuje takie są ceny.

  3. A nie lepiej postawić mały ładny kontenerek za 100 tys zł.wejście na żetony , sprzątaczka z urzędu codziennie zerkałaby na porządek? A tak 400 tys za wychodek i do tego obsługa?W Jeleniej nie ma tak dobrze.Jakby dziennie było ze 3 klientów- to po 10 latach koszt postawienia i utrzymania takiego “lokalu” wyszedł by pewnie po 50 zł za osoboklienta korzystającego z wc.Nie taniej byłoby taksówką klientów wc podwozić taksówką na całodobowego Circle ?

  4. Strata pieniędzy po co komuś toaleta mieszkam w Mirsku ponad 40 lat i nigdy jej nie było, w sobotę i poniedziałek jak jest targ to pryz targu jest i tyle wystarczy,jeśli tak naprawdę chcą już zrobić ra toaletę to kontener jest o wiele tańszy. Według mnie te pieniądze można przeznaczyć na inne cele

  5. Cicho bo koleś pomagał wygrać wybory i teraz trzeba obietnice zysku oddać ,tak jak w leśnej z panem surmaczem i jego naganiaczami którzy później robili różne opłacalne prace na rzecz gminy w zamian za głosy,widziałem to i znam te osoby więc sytuacja jest klarowna

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here