Skontrolowali 335 kierujących. Niektórym grozi teraz do 3 lat więzienia

2
794
zdjęcie poglądowe

Po raz kolejny lwóweccy policjanci przeprowadzili na drogach powiatu lwóweckiego zmasowane kontrole. Odbyły się one w ramach akcji “Alkohol i narkotyki”.

 

 

Jak podkreślają mundurowi głównym celem działań „Alkohol i narkotyki” jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, a tym samym zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem.

W ramach akcji na drogach powiatu lwóweckiego funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim skontrolowali 335 kierujących pojazdami. Niestety dwóch kierujących postanowiło wybrać się w podróż znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Pierwsza osoba została zatrzymana na terenie Lubomierza i kierowała pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości z wynikiem 0,32 mg/l. Następnie na terenie miejscowości Ubocze zatrzymano kierującego pojazdem, który również znajdował się w stanie nietrzeźwości z wynikiem 0,96 mg/l.

Obojgu kierującym zatrzymano prawo jazdy i sporządzono dokumentację, która posłuży do przedstawienia zarzutów. Przypominamy, że za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.


2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here