Czy jest w regionie gorsza droga niż ta?

21
2090
droga Bełczyna Proboszczów gmina Pielgrzymka najgorsza droga 06

Czy jest w regionie droga, która ma więcej dużych dziur w nawierzchni i bardziej zniszczone pobocza? Nam trudno wskazać gorszą drogę niż ta. Ale czekamy na Wasze opinie

 

 

Proboszczów to największe sołectwo gminy wiejskiej Pielgrzymka w powiecie złotoryjskim. Wieś zamieszkuje blisko tysiąc mieszkańców. I to właśnie na terenie tego sołectwa znajduje się jeden z najgorszych, jeżeli nie najgorszy pod względem stanu technicznego odcinek drogi w regionie.

Stan drogi z Proboszczowa do Bełczyny (gm. Wleń) od kilku lat pozostawiał wiele do życzenia. Sporo szkody w nawierzchni robiły tu wody opadowe, które przez brak odpowiedniego odwodnienia na jednym z odcinków niszczyły asfalt. Jednak dziś stan nawierzchni jest wręcz katastrofalny.

Droga ta nie jest tylko jakąś drogą wewnętrzną łączącą dwie wsie, a stanowi ważny szlak komunikacyjny, z którego chętnie korzystają turyści z północno- zachodniej części kraju wybierający się w Karkonosze. To również ważna droga dla mieszkańców, którzy od strony gminy Wleń kierują się do autostrady A4, czy na północ kraju.

 

 

Na tej wąskiej, krętej drodze pojazdy żeby się wyminąć musiały zjeżdżać na pobocze. Dziś w niektórych miejscach takie rozwiązanie wydaje się niezwykle ryzykowne, bo pobocza są rozjeżdżane i łatwo tam uszkodzić samochód. Również sam stan nawierzchni jest bardzo zły. Asfalt w wielu miejscach jest spękany i lada moment zacznie się kruszyć, a już dziś nie brakuje tu sporej wielkości dziur, które po deszczu zamieniają się w pułapki na kierowców. Najsensowniejszym rozwiązaniem wydaje się być tu kompleksowa modernizacja tej drogi wraz z odwodnieniem i utwardzeniem poboczy.

Co więcej to jak informują nas czytelniczy, na drodze tej już kilka tygodni temu pojawiło się dzikie wysypisko śmieci – samochodowych plastików, które „dodaje uroku” tej rozpadającej się drodze.

W dniu wczorajszym redakcja Lwówecki.info zgłosiła sprawę złotoryjskiej policji, która rozpoczęła wiosenną lustrację dróg. Z prośbą o podjęcie działań do wójta oraz radnych Pielgrzymki napisał wleński radny Pan Marek Dral. Liczymy, że władze tej złotoryjskiej gminy dostrzegą problem, który dotyka nie tylko mieszkańców ich gminy i podejmą szybki a przede wszystkim skuteczne działania.

21 KOMENTARZE

 1. Jest lepsza…..łącznik Pławnej z Marczowem na tak zwaną Kolonię. Zrobili kawałek na zatkanie ludziom buzi. Reszta drogi to polna….czasem polną lepiej jechać .

 2. Ta to rarytas w porównaniu co jest pomiędzy Pławna Górna a Marczow, kawałek zrobiony, a res ta która była o wiele w gorszym stanie została. Po polnej drodze jedzie się lepiej niż tan.

 3. Goni ją droga powiatowa z lubomierza w stronę Jeleniej przez Wojciechów. “latanie” poboczy grubym kamieniem bazaltowym, który to po najechaniu odskakuje na całą drogę to zasługuje na najwyższą nagrodę dla zarządcy!!!

 4. Skorzynice w stronę Czapli, cala droga do wymiany. Codziennie jeżdżą ciężarowe samochody z kamieniami to jak ma ta droga wyglądać, nawet jak będzie wyremontowana to przez tych kamieniarzy będzie to samo zaraz. Oni powinni partycypować w remontach drogą tzn.przedsiębiorstwa związane z przewożeniem takich materiałów. Domy też przez to pękają.

 5. Wszystkie drogi w okolicach Lwówka to katastrofa.
  Droga na Alejach w Lwówku koło bazarku już dziurawa ale pewnie ledwo co minęła gwarancja i już trzeba łatać.
  Bandy drogowców nieudaczników kasują jak za autostradę ale konkretnie nic za to nie ma.
  Taka mentalność PRL-U.

 6. Fakt ! W końcu ktoś napisał o tej drodze i o tych śmieciach !!! Ktoŕe straszą ludzi ! Jak to jest, że nikt nie zrobi z tym porządku! Ale jak wybory się zbliźają to każdy jeden pfu polityk pęłną gębą pitoli!!! Drogi w gminie Wleń to katastrofa ! Łata na łacie i nic więcej ! Całe zawieszenie do roboty ! Mam tych wszystkich psedo polityków dosyć! ŻADEN NIE RUSZY DUPY ZA BIURKA I NIC REALNIE NKE ZROBI!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here