Od dziś ważne zmiany. Dotyczą każdego zaszczepionego

26
5671
grafika poglądowa (pixlelbay)

Jesteś już w pełni zaszczepiony lub przyjąłeś dawkę przypominającą? Zmiany, które weszły w życie od 1 lutego 2022 roku dotyczą właśnie Ciebie.

 

Dotychczas po zaszczepieniu pełnym cyklem, przyjęciu dawki przypominającej lub dawki dodatkowej Unijny Certyfikat COVID (UCC) był ważny rok. Od 1 lutego 2022 r. ważność certyfikatu została skrócona i wynosi teraz 270 dni. Data ważności jest liczona od ostatniego szczepienia.

Unijny Certyfikat COVID możesz pobrać po zalogowaniu na Internetowe Konto Pacjenta (IKP) lub mieć je stale przy sobie w aplikacji mojeIKP. Jeśli nie masz dostępu do internetu i nie posiadasz aplikacji na swoim telefonie, możesz udać się do właściwego punktu szczepień w celu uzyskania wydrukowanego UCC.

Zmiany dotyczą także osób, które przyjęły dawkę przypominającą oraz osób z obniżona odpornością. Dawka przypominająca podawana jest, kiedy jesteś w pełni zaszczepiony (po przyjęciu dwóch dawek szczepionki lub jednej dawki szczepionki J&J). Zmiany terminu ważności UCC dotyczą także osób, które przyjęły dawkę przypominającą. Tu również termin ważności certyfikatu zostaje skrócony do 270 dni. Podobnie jest w przypadku osób z obniżoną odmownością, które przyjęły dawkę przypominającą.

Ważność certyfikatów jest liczona od daty przyjęcia ostatniej dawki szczepionki.

26 KOMENTARZE

 1. Pracuje w sluzbie zdrowia i tylko zaszczepieni pracownicy choruja.Wiele kobiet ma dlugie krwawienia po szczepionce na covid.Wielu starszych pacjentow umarlo po szczepieniach, takze pogarsza sie nagle stan zdrowia starszych zaszczepionych : nagle przestaja chodzic,jesc. Co do maseczek: wiemy,ze nie zabezpieczaja przed choroba,ale pracodawca wymusza ich noszenie:to jest zmuszanie, by zrobic z nas niewolnikow.

  • Anonimie- ,,służba zdrowia,, już od dawna jest ,,ochroną zdrowia,,. Ktoś pracujący powinien być w temacie. A po za tym, to faktycznie piszesz bzdury wyssane z palca…

 2. Nie osądzam nikogo jedni chcą się szczepić inni nie, każdy ma swój rozum.
  Jednak ciekawe jest to dlaczego osoby które nie miały Covid i zmarły w szpitalu z innego powodu mają wpisaną jako przyczynę zgonu Covid? Zawyżane są statystyki zgonów. I to jest fakt. Sam w rodzinie miałem osobę która nie miała możliwości zarazić się, ponieważ od dłuższego czasu przebywała w szpitalu. Gdy po kilku miesiącach zmarła jako przyczynę zgonu wpisano Covid. W przypadku tej pandemii straszy się ludzi.

  • Dokładnie! Zgadzam się z przed mówca! Ludzie codziennie podobno umiera setki setki I CIĄGLE UMIERAJĄ, ZAWSZE BĘDĄ SIĘ RODZIĆ I UMIERAĆ. SZKODA ZE NIE ŚLEDZĄ TAK LICZBY OFIAR GLODU NA ŚWIECIE. WYDAJE MI SIE ZE BYLOBY LEPIEJ POMAGAĆ UMIERAJĄCYM A NIE TYLKO SIE RYĆ TYM CO W TV. WYŁĄCZYĆ ODBIORNIK I WYJŚĆ NA ULICE. NIKT NIW UMIERA? DZIWNE.

 3. Miało być przynajmniej dwanaście miesięcy, a niektórzy się nie “zalapią” na ten okres nawet z trzema dawkami. Przyjmijcie kolejne, a my zastanowimy się o ile jeszcze da się skrócić ważność “certyfikatu”. Wszystko zależy od pomysłów rządzących, w tym wolność i prawa osób z certyfikatem.

 4. Niektóre komentarze są przezabawne. Mowa o TV. Tam napychają ludziom głupoty do głowy i to jest be, natomiast anonim pisze kilka zdań nie popartych żadnymi wiarygodnymi argumentami i w to się wierzy.
  Rzygać mi się chcę tą chorobą i ciągłym rozmawianiem , pisaniem , głupim tłumaczeniom itd.
  Aż trudno uwierzyć , że ludzie na prawdę nie mają innych zajęć jak pieprzenie w kółko o tym samym.
  Monotonia pismaków i głupota ludzka wspięła się na Everest swoich możliwości.

 5. Będziesz miał kod QR do 270… 120… 30… 3… 1 dzień.
  Wybierz mądrze. Abonament na szczepionkę z abonamentem RTV. Szprycę do samodzielnego dziobania codziennie wyślemy wieczornym kurierem, dokładna instrukcja na kanale TVP Pfizer.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here