Skontrolowali 174 kierowców. Dwóch jechało na podwójnym gazie

0
622
fot.: Lwówecki.info

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach.

 

W dniach 5-6 czerwca w godzinach porannych na drogach powiatu lwóweckiego funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili akcję “Trzeźwy Poranek”, których celem jest eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

Policjanci lwóweckiej drogówki, wyposażeni w przenośne urządzenia do kontroli stanu trzeźwości, skontrolowali łącznie 174 kierujących. Dwóch kierujących zostało wyeliminowanych z dalszej jazdy z uwagi na stan, w którym się znajdowali.

W sobotę 5 czerwca br. w Mirsku policjanci zatrzymali do kontroli 43- letniego kierującego pojazdem marki VW. Mężczyzna wydmuchał blisko 0,5 promila alkoholu.

W niedzielę 6 czerwca br. przed godziną 8:00 w miejscowości Wleń policjanci skontrolowali 44- latka z powiatu karkonoskiego. Mężczyzna kierując pojazdem znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy i w najbliższym czasie za swoje przewinienie odpowiedzą przed sądem.

-/sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here