Skodą wbił się w mur. Miał ponad 1 promil

0
2168

W obawie przed konsekwencjami swojego zachowania kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Wezwany na miejsce patrol lwóweckiej policji, po chwili namierzył i zatrzymał 22- latka.

 

 

W piątek po godzinie 18.00 oficer dyżurny lwóweckiej Policji przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Malowniczej w Lwówku Śląskim. Na miejsce natychmiast dysponowano patrol.

Przybyli funkcjonariusze ustalili, że kierowca skody stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożny murek.

„Mężczyzna obawiając się konsekwencji swojego zachowania odjechał z miejsca zdarzenia. Kilka minut później policjanci zatrzymali sprawcę kolizji. Jak się okazało, 22-latek odjechał z miejsca zdarzenia, bo był pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie.” – wskazuje sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również konsekwencji finansowych, w tym odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej i wyrządzone straty.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here