SKO uchyla decyzję burmistrz Mirska ws. PLAY-a

4
504
UMiG Mirsk, fot.: Lwówecki.info

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Jeleniej Górze uchyliło decyzję burmistrza Mirska w sprawie budowy stacji bazowej telefonii komórkowej sieci Play w Mroczkowicach.

 

Sprawa budowy nadajników telefonii komórkowych na terenie gminy Mirsk zawsze budziła sporo kontrowersji. Mieszkańcy niejednokrotnie protestowali wobec lokalizacji stacji bazowych. Podobnie też było w roku ubiegłym, kiedy to inwestor P4 Sp. z o.o. chciał postawić stację w Mroczkowicach. Sprzeciwiający się lokalizacji inwestycji mieszkańcy nie godzili się na inwestycję tuż za ich płotem.

 

W dniu 14 grudnia 2018 r. burmistrz Mirska Andrzej Jasiński wydał decyzję o ustaleniu lokalizacji celu publicznego dla inwestycji pn.: „Budowa stacji bazowej telefonii komórkowej P4 Sp. z o.o. o oznaczeniu LBA3103 wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz zasilaniem w energię elektryczną” na działce nr 206/4, obręb Mroczkowice, gmina Mirsk.

Decyzja burmistrza trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które pismem z dnia 1 kwietnia 2019 roku uchyliło decyzję burmistrza Mirska i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Download (PDF, 157KB)

4 KOMENTARZE

  1. Co wam kurde ten maszt przeszkadza. A potem chodzą i narzekają że zasięgu nie ma… Ekooszołomy niszczą ta gminę. A jak będzie możliwe powstanie kolei to też nie bo za głośno będzie czy raka od tego dostaniecie?

  2. Niestety ale antena jest i dziala..mozna na Google Maps sprawdzic ….ma ona bardzo daleki zasieg i duza aktywnosc promieniowania szkodzacego zdrowiu…..hmmm..te osoby ktore wydaly zgode na wybodowanie tej anteny powiny tam zamieszkac….przy Mroczkowice 21….ciekawe jaki skotek dla lodzi a tym bardziej dla nie narodzonych dzieci bedzie to promieniowanie mialo

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here