Skazany za pedofilię ksiądz z Ruszowa już na wolności!

9
1824
zdjęcie archiwum Istotne.pl

W marcu były proboszcz z Ruszowa, ksiądz Piotr M. usłyszał wyrok za molestowanie dwóch niepełnosprawnych intelektualnie dziewczynek, które przygotowywał do komunii świętej. Dziś jest już na wolności.

 

W październiku ubiegłego roku Piotr M., były proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej Zmartwychwstania Pańskiego w Ruszowie zasiadł na ławie oskarżonych przed Sądem Rejonowym w Zgorzelcu. Ksiądz usłyszał zarzuty dotyczące czynności seksualnych do małoletniej osoby. Wcześniej na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, Sąd Rejonowy aresztował na trzy miesiące podejrzanego o molestowanie dziewczynki.

Po ujawnieniu sprawy oświadczenie wydała Legnicka Kuria Biskupia: Wobec ujawnianych w mediach informacji, iż ks. Piotr M. duchowny diecezji legnickiej, mógł dopuścić się czynów wykorzystania seksualnego osób, które nie miały ukończonego 18 roku życia, informujemy, że postępowanie kanoniczne w tej sprawie prowadzi na mocy przepisów prawa kościelnego Komisja powołana przez biskupa legnickiego. – mogliśmy przeczytać w oświadczeniu. Rzecznik prasowy Legnickiej Kurii Biskupiej.

Prowadząca postępowanie Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu za pośrednictwem mediów apelowała o zgłaszanie się pokrzywdzonych.

Piotr M., były proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej Zmartwychwstania Pańskiego w Ruszowie posługę kapłańską pełnił w latach 1978-2019 na terenie Wrocławia, Jędrzychowic, Niedźwiedzic i Ruszowa.

W trakcie procesu nie brakowało emocji. Tak w mediach, szczególnie tych społecznościowych, ale także przed salą rozpraw. W trakcie procesu, księdza wspierał brat i siostra oraz kobiety, które przychodziły do sądu w Zgorzelcu z różańcami i modliły się pod salą rozpraw. Nie brakowało osób, które od początku wspierały poszkodowane dziewczynki oraz ich mamę.

W marcu 2020 roku sąd wydał wyrok w tej sprawie. Prokurator wnioskował o 5 lat pozbawienia wolności dla księdza i taki wyrok został zasądzony dla duchownego. Po rozprawie obrońca byłego księdza zapowiedział apelację i przyznawał, iż jego klient nie czuje się winnym.

Wczoraj Gazeta Wrocławska poinformowała, iż ksiądz wychodzi na wolność. Dlaczego? Gdyż Sąd zamienił areszt na tzw. „areszt kaucyjny”. Sąd orzekł, że ksiądz wyjdzie na wolność, jeśli w ciągu 14 dni wpłaci 80 tys. zł. Taka suma wpłynęła do sądu w ostatnich dniach. – Najprawdopodobniej dziś Piotr M. wyjdzie z aresztu przyznawał w rozmowie z GW rzecznik jeleniogórskiego sądu sędzia Tomasz Skowron, który informował, że oprócz kaucji wobec księdza zastosowano dozór policji oraz zakaz kontaktu z pokrzywdzonymi.

Piotr M. na rozprawę apelacyjną będzie czekał na wolności. Ta powinna się odbyć jesienią.

Warto także przypomnieć, iż wobec księdza toczyło się jeszcze jedno śledztwo w innych wątku. Chodziło o molestowanie dzieci we wrocławskiej parafii w latach 1984 – 1992. W tej sprawie zgłosiło się osiemnaście pokrzywdzonych osób. Jednak prokuratura umorzyła postępowanie z powodu przedawnienia.


Proboszcz z Ruszowa skazany za molestowanie dziewczynek

Oskarżony o molestowanie nieletniej ksiądz staje przed sądem

 

9 KOMENTARZE

  • ty albo głupi albo chory, w państwie prawa nie więzi się człowieka bez prawomocnego wyroku, a tak na marginesie, są ludzie którzy potrafią oskarżyć niewinnego mając w perspektywie wysokie odszkodowanie

 1. Najlepsze interesy robi się z prezesem sekty pisorydzykowej Jarosławem K…. – tym od chamskiej hołoty. 300 mln da Rydzyka.
  Zagadka. Kto jest największym właścicielem ziemi w Polsce ??
  Kościół Katolicki.
  Jak katolicy chcą to nich sobie sami utrzymują swoją firmę, przedsiębiorstwo.
  Rodziny niech same utrzymują obiboków i zboczeńców ! Nic nie robią tylko wtłaczają naiwnym sekciarzom to ,,opium dla mas.”
  ZNIKAJĄCY KSIĄDZ SAWICZ

 2. Dalej posyłajcie dzieci do tych wykolejeńców i wpuszczajcie do domu na wywiad,dopóki będzie ciemnota w tym kraju ta firma będzie trzymać się dobrze,i nie ma takiej partii w kraju,która postawi się tym złodzieją,bo za duży elektorat ciemnoty.Obudź się narodzie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here