Skandal : 15- latka pobita na terenie jeleniogórskiej galerii

9
2841
zdjęcie poglądowe (fot.: Lwówecki.info)

Redakcja 24jgora.pl otrzymała list od mamy poszkodowanej dziewczyny, która została pobita podczas przerwy w nocnym seansie w kinie znajdującym się na terenie centrum handlowego w Jeleniej Górze.

 

Z relacji z miejsca zdarzenia wynika, że 15- letnia dziewczyna, która uczestniczyła w nocnym seansie w kinie znajdującym się na terenie centrum handlowego została pobita przez agresorki, które również uczestniczyły w seansie. Do pobicia miało dojść podczas przerwy, gdy wszyscy znajdowali się poza salą kinową.

O fakcie pobicia zostali poinformowani pracownicy kina, lecz niestety – według zgłaszającej – nikt nie zareagował. Poszkodowana dziewczyna sama wezwała karetkę pogotowia oraz policję.

Poniżej publikujemy treść listu:

Do incydentu doszło w sobotę po godzinie 4:00, w trakcie przerwy w seansie Nocy Muzeum, organizowanym przez kino Helios w Jeleniej Górze. Córka stanęła w obronie dziewczyny obrażanej przez grupkę dziewcząt. Została zaatakowana i pobita przez te dziewczyny. To nie koniec. Pobiegła po pomoc do pracowników Kina Helios, nikt nie udzielił jej pomocy. Córka sama wezwała sobie karetkę (patrz zrzut ekranu, wybierany numer 112). W sobotę o 4:56 córka przekazała telefon ratownikowi, który poinformował mnie, że zawożą córkę na SOR w Jeleniej Górze. Sprawę zgłosiłam na Policję. Z tego co wiem to agresorki przez cały seans zaczepiały innych, obrażały, opluwały w tym jedną z koleżanek córki, bo były w trójkę. Jak się okazuje przy wejściu nie zostały sprawdzone upoważnienia od rodziców, córka nadal ma to upoważnienie.

Sprawa została zgłoszona na policję przez mamę poszkodowanej. Poniżej kilka szczegółów z notatki policyjnej.

[…] w Jeleniej Górze […] na terenie Galerii Sudeckiej […] w przerwie pomiędzy seansami osoba posługująca się danymi […] w trakcie szarpaniny celowo odepchnęła córkę zgłaszającej […] powodując jej upadek i uderzenie głową o ścianę i podłoże […]

Poszkodowana po zdarzeniu została przetransportowana karetką na jeleniogórski SOR.

Nocne seanse w kinach to doskonała okazja do spędzenia kilku godzin w niepowtarzalnej atmosferze przy oglądaniu ulubionych filmów. Okazuje się jednak, że nie wszyscy uczestnicy nocnych inicjatyw przychodzą w celu przyjemnego spędzenia czasu. Nie wiemy czy podobnych sytuacji było więcej, lecz nasuwa się pytanie, czy podczas nocnych seansów w kinie możemy czuć się bezpiecznie? Chyba jednak nie.

-/autor: 24jgora.pl/-

9 KOMENTARZE

  1. Na seans o godzinie okoko 22 rowniez przyszli pijani mezczyzni w wieku 18-22 lata na oko. Byli glosno, smierdzieli alko, nie dało zie ogladac. Uwazam ze w kinie o okreslonych porach powinna byc ochrona.

  2. Jaka to atrakcja: spędzić noc w sali kinowej? Przecież czy nocą czy w dzień w sali kinowej jest tak samo!
    Dlaczego rodzice pozwalają małolatom spędzić noc bez opieki????

  3. W kinach, szczególnie … sieci jest przekroczona zdrowa granica głośności. W połączeniu z migającym obrazem wywołuje wiele negatywnych skutków psychicznych. Stres, agresję, dezorientację i inne.

  4. Co robią małolaty o tej porze same w kinie? powinny być przynajmniej z rodzicami _ opiekunami. Kto na to pozwala? Wyciągnąć poważne konsekwencje! wobec agresorów i ich rodziców, a Kino powinno zabraniać małolatom w takich godzinach jakichkolwiek seansów!

  5. Może lepiej skupcie się na tym gdzie była ochrona, pracownicy kina, inni ludzie? A nie na tym, że nastolatka spędzała swój wolny czas na seansie w kinie……

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here