Single track wokół Jeziora Pilchowickiego?

2
721
fot.: KOD Fly With Me

Już ponad dekadę temu pojawiły się pierwsze rozmowy dotyczące zagospodarowania terenu wokół Jeziora Pilchowickiego. Jest to niezmiernie uroczy rejon o dużym potencjale turystycznym, który jest niemal niewykorzystany. Jak na razie wszystko kończyło się na rozmowach i deklaracjach.

 

Dziś temat zagospodarowania terenu znowu powraca. Członek Zarządu Powiatu Lwóweckiego Pan Józef Stanisław Mrówka potwierdza, iż podczas posiedzenia Zarządu omawiane były kwestie budowy wokół zbiornika wodnego jednokierunkowych ścieżek turystycznych, tak zwanych Single tracków, które w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością wśród rosnącej rzeszy miłośników dwóch kółek.

 

Pierwsze Single tracki w naszym regionie powstały kilka lat temu w Świeradowie Zdroju. W ubiegłym roku piękne ścieżki dla rowerzystów stworzono wokół Ostrzycy i w okolicach Wojcieszowa. W ubiegłym miesiącu uroczystego otwarcia Single tracków dokonywały także władze Jeleniej Góry. Czy kolejnymi na liście będą władze naszego regionu?

 

Do tego jeszcze niezmiernie daleka droga, aczkolwiek cieszy, iż znów powrócono do rozmów. W ubiegłym miesiącu odbyło się także spotkanie przedstawicieli władz gmin i powiatów na terenie których położony jest zalew i po których terenie miałby przebiegać ścieżki.

Z Pilchowic, przez Pokrzywnik, Barcinek, Wrzeszczyn, Strzyżowiec do Pilchowic.

Jak tłumaczy radny Mrówka teraz trzeba opracować wspólną koncepcję a później, żeby można było ubiegać się od dofinansowanie musi być zrobiona dokumentacja.

Czy tym razem władzom całego regionu uda się dojść do porozumienia? Czy uda się stworzyć dokumentację i pozyskać środki? O tym przekonamy się już wkrótce.

 

A jak Wam podoba się pomysł stworzenia wokół Jeziora Pilchowickiego Single tracków? Co jeszcze należy tam zrobić, żeby ożywić ten region i przyciągnąć turystów?

2 KOMENTARZE

  1. Robić! Nie gadać! Do tego jeszcze ze dwa runtracki żeby do nerwowych sytuacji nie dochodziło.
    A, no i jeszcze kilka kolejnych pętelek w okolicach Szwajcarii Lwóweckiej.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here