Siłowe wejście i kasyno zlikwidowane

18
375
Zdjęcie poglądowe. źródło: Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy we Wrocławiu

Funkcjonariusze KAS wraz z policjantami wyważyli drzwi i weszli do kasyna, skąd zarekwirowali automaty do gier.

 

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu informuje, że 13.09.2019 r. funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej wraz z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Świeradowie-Zdroju, działając na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim, przeprowadzili czynności związane z ujawnieniem nielegalnych gier na automatach w lokalu przy ul. 11 Listopada 17 w Świeradowie-Zdroju.

Organizatorzy gier wciąż wznawiają swój proceder w tym lokalu. Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej kilkakrotnie prowadzili już w lokalu działania związane z ujawnieniem nielegalnych gier na automatach. W sprawach tych toczą się postępowania karne skarbowe.

13 września organizatorzy nielegalnych gier pomimo wezwań funkcjonariuszy nie zamierzali wpuścić ich do lokalu, chcąc tym samym uniemożliwić przeprowadzenie kontroli. Działając na mocy postanowienia Prokuratora o wydaniu rzeczy i przeszukaniu, funkcjonariusze zastosowali „siłowe wejście” do lokalu.

W wyniku działań potwierdziły się podejrzenia, że w lokalu nadal urządzano nielegalne gry. Do sprawy karno- skarbowej zatrzymano trzy urządzenia.

 

-/ Z upoważnienia Dyrektora Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu
Marta Tarnowska Kierownik Referatu /-

18 KOMENTARZE

  1. Kim są właściciele tych lokali? Miało być egzekwowane prawo w taki sposób, iż po wejściu do takiego lokalu i ujawnieniu procederu gier hazardowych, właściciel lokalu który wynajmuje, udostępnia bądź sam organizuje w nim taki proceder miał być karany grzywną nawet do 100 tys.zł. Nie rozwiązało by to problemu do końca ale skutecznie by ograniczało tego typu patologie, skoro obecne naloty są bez efektywne a Policja i Służby Celne mają związane ręce.

  2. Jak cos z tym zrobic jak zaraz na miejscu jest pani adwokat ktora idzie z grajacymi i z obsluga zeznawac i wszyscy co to robia smieja sie w twarz postawic legalne z totalizatora maszyny w kazdym miescie i zakonczy sie kariera tych lokali

  3. Ciekawe: wszyscy wiedzą, że kasyna działają w znanych powszechnie miejscach, a odpowiednie czynniki zanim się dowiedzą, zanim podejmą decyzję, zanim dojdą do wniosku, że to jest ścigane – najpierw muszą się upewnić. Proces upewniania się (nie wiem czy na ten temat jakieś przepisy są czy nie ma), niestety trwa.
    Tak z boku patrząc – im proces upewniania się dłużej trwa – tym więcej kasy natłuc można.
    I sobie tłuką kasę, bo zanim ich dorwą, to i tak do przodu będą.

  4. Policja dobrze wie o kasynach, dlaczego robią naloty co kilka miesięcy na te same miejsca? Wtedy policja ma lepsze wyniki a właściciel automatów przez ten czas zarobi tyle że kupno nowych maszyn to nie problem i tyle w temacie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here