„WYBRZMIĘK” w szkole w Lubomierzu

0
1037
fot.: ZS Lubomierz

Z inicjatywy wychowawców Internatu Zespołu Szkół w Lubomierzu Mateusza Sadowskiego i Michała Prutisa, do lubomierskiej placówki przyjechała grupa teatralna pod nazwą „WYBRZMIĘK”. Wydarzenie miało na celu zapoznanie młodzieży ze sztuką pt. „Nie ma Cię na zawsze.”. Przedstawienie przeniosło widza do czasu, który panował w naszej ojczyźnie przed, w trakcie i po zaborach.

 

 

Trzy kobiety, trzy zabory, a wokół nich nadzieja, miłość oraz śmierć. To wzruszająca opowieść z czasów wielkiej wojny. Sztuka obrazuje trzy kobiety, które pozostały same i to one budowały swoje życie na mogiłach swych mężów, synów, braci, ojców i dziadków.

W sztuce udział wzięli:

  • Małgorzata Grabowska – aktorka
  • Anna i Mateusz Buczek oraz Jarosław Grabowski- muzycy

Bezpośrednio po zakończonym przedstawieniu, odbyła się dyskusja z udziałem internackiej młodzieży. Dotyczyła ona negatywnych skutków picia alkoholu w odniesieniu do wcześniej odegranej sztuki (gdzie podczas zaborów naszego państwa- główną walutą był alkohol i ukazany został jego niekorzystny wpływ na budowanie rodziny oraz relacji interpersonalnych).

 

 

„Bardzo się cieszymy, że wizyta grupy teatralnej „WYBRZMIĘK” doszła do skutku, biorąc pod uwagę, że tematyka historyczna w znaczny sposób łączy się z profilem mundurowym naszej szkoły. Osobiście uważam, że rozmowy o historii są potrzebne, ponieważ mają one znaczny wpływ na naszą rzeczywistość. Głównym celem spotkania było zainspirowanie młodzieży do refleksji i głębszej ciekawości świata faktów historycznych oraz zapoznania ich z problematyką uzależnień od alkoholu. Z tego miejsca chciałem podziękować całej grupie za wystawienie spektaklu i życzyć samych sukcesów zawodowych” – powiedział Mateusz Sadowski

Michał Prutis – wychowawca w Internacie Zespołu Szkół w Lubomierzu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here