Siekierą groził policjantowi. 27- latek tymczasowo aresztowany

12
2001

Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim przychylił się do wniosku policji i prokuratury o areszt dla 27-latka, który 6 lutego br. przyszedł do domu policjanta i groził mu pozbawieniem zdrowia i życia przy użyciu siekiery, a także uszkodził elementy posesji uderzając metalową rurą.

 

6 lutego 2021 roku w godzinach popołudniowych 27- letni mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości- ponad 2 promile w wydychanym powietrzu- wtargnął na posesję należącą do policjanta lwóweckiej Policji i przy pomocy metalowej rury uszkodził elementy budynku. Następnie wrócił po siekierę i używając słów niecenzuralnych groził policjantowi pozbawieniem zdrowia i życia.

Natychmiast na miejsce zdarzenia został zadysponowany patrol policji. Agresor został obezwładniony, zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi.

Po wykonaniu wszystkich czynności 27- latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut gróźb karalnych wobec funkcjonariusza Policji oraz zniszczenia mienia za co może mu grozić teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja i Prokurator wystąpili z wnioskiem o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przychylił się do niego. Najbliższe 2-miesiące 27-latek spędzi za kratkami.

Przypominamy, że nie ma zgody i przyzwolenia na ataki wobec policjantów. A każdy agresor musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi!

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

12 KOMENTARZE

    • A może było inaczej Bo ktoś miał jakiś zal np o narkotyki Przemyślałeś o Tej kwestii Bo kij ma dwa końce jak i plotka o której teraz wspomniałeś Powinniście pracować to na pewno by takich rzeczy nie było aż otrzymujecie kasę darmo od obecnego Rządu ze to wam na głowę ludziom uderza. Jedni pracują ciężko a drudzy co robią Siedzą w domach i tylko alkohol lub coś innego A później atak na osoby którzy nic nie uczynili.

  1. Zgadzam się całkowicie NIE MA ZGODY NA JAKIKOLWIEK ATAK NA POLICJANTA !!! Ale oczekuje też tego że to samo prawo będzie działać w stosunku do policjanta który naruszy nietykalność cielesną osoby. Wówczas mówimy że prawo działa i jest wobec wszystkich tak samo respektowane .

    • Jakie ale człowieku, nie łącz tych dwóch spraw, jeśli nie będziesz wykonywał poleceń to policjant użyje siły i cię zatrzyma, nie da się tego zrobić bez naruszenia nietykalności. Nie ma zgody na takie zachowanie i koniec i nie ma żadnego ale, bo żaden policjant z siekierą czy rurą nie przychodzi na posesje prywatne i nikomu nie grozi.

  2. Część komentujących nie zna szczegółów sprawy, a już wydajecie wyroki. Jedyny wniosek jaki można z artykułu wyciągnąć to taki, że ,,alkohol nie jest dla wszystkich”.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here