Usłyszał zarzut zabójstwa. Stwierdził, że nic o tym zdarzeniu nie wie

2
1628
zdjęcie poglądowe © Lwówecki.info

Bez powodu zaatakował nożem przypadkowego mężczyznę zadając mu liczne ciosy w okolice głowy, szyi i brzucha. Po zatrzymaniu 29- latek stwierdził, że nic mu nie wiadomo o takim zdarzeniu.

 

W dniu 29 czerwca 2024 roku, Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa przeciwko 29-letniemu mieszkańcowi Jeleniej Góry- Dominikowi K.

Z ustaleń śledztwa wynika, iż w dniu 8 czerwca 2024 roku, około godz. 23.00 sprawca trzymając w ręku nóż o długości ostrza około 20 cm, zaatakował na ulicy w Jeleniej Górze przypadkowo napotkanego mężczyznę, uderzając go tym narzędziem w okolicę głowy, szyi i brzucha, powodując tym samym u broniącego się pokrzywdzonego rany cięte ramienia i uda.

Po doprowadzeniu przez funkcjonariuszy I Komisariatu Policji w Jeleniej Górze do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, sprawcy przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa, to jest o czyn z art. 13 § 1k.k. w zw. z art. 148 § 1 k.k., który zagrożony jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 10 lat albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił, że nie ma jakiejkolwiek wiedzy na temat zdarzenia.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze, Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Podejrzany wcześniej był już wielokrotnie karany sądownie, w tym za groźby karalne.

-/Ewa Węglarowicz-Makowska Prokuratura Okręgowa Jel. Góra/-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here