Serce na nakrętki stanęło przed gryfowskim urzędem

6
1207

Jest duże, czerwone i ma pomagać w zbiórkach funduszy dla potrzebujących. Przed urzędem Gminy i Miasta Gryfów Śląski stoi już stalowe serce – pojemnik na nakrętki.

 

Akcje zbierania nakrętek to jedna z popularnych form niesienia pomocy innym. Nakrętki są surowcem wtórnym, który można ponownie wykorzystać. Po recyklingu wytwarzane są z nich np. rury PCV, albo kolejne zakrętki. Ich zbieranie ma więc wymiar ekologiczny, ale także jest formą finansowego wsparcia potrzebujących.

Każdego dnia wraz z butelkami pozbywamy się znacznej ilości nakrętek. Jednak zamiast wyrzucać je do śmieci można przekazać do skupu. Za kilogram przekazanych do recyklingu nakrętek otrzymamy zaledwie kilkadziesiąt groszy, tak więc jedna garść nakrętek ma niewielkie znaczenie, ale już kilkadziesiąt lub kilkaset kilogramów przekłada się na realne wsparcie. Dlatego też od lat prowadzone są zbiórki nakrętek. Szkoły, stowarzyszenia i fundacje zbierają je a po oddaniu do recyklingu uzyskane pieniądze przekazują na szczytne cele.

Teraz dzięki pojemnikowi ustawionemu w przystępnym miejscu, tuż przy wejściu do urzędu w Gryfowie Śląskim mieszkańcom będzie łatwiej oddawać nakrętki.

Do pojemnika w kształcie serca można wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to więc być nakrętki, np. po napojach, mleku, czy jogurtach, ale także po płynach do zmywania, szamponach czy płynach do płukania. Ważne, by przed wyrzuceniem nakrętki usunąć z niej wszelkie uszczelki.

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here