Seniorka „wygrała” 120 tysięcy złotych. Dwóch mężczyzn trafiło do aresztu

0
1572

Kobieta otrzymała zaproszenie na bezpłatne badania wzroku, które przyjęła. Tam wzięła udział w specjalnej loterii i … wygrała 120.000 złotych! Radość z wygranej była jednak krótka.

 

 

Seniorka kilka dni wcześniej otrzymała telefon z ofertą bezpłatnej diagnostyki wzroku, która planowana była wyznaczonym dniu na terenie Lubania. Kobieta potwierdziła swoją obecność i udała się do jednej z lubańskich restauracji, gdzie organizowane były badania.

Na miejscu okazało się, iż oprócz samego badania wzroku prezentowane były w tym samym czasie różne dodatkowe sprzęty, między innymi odkurzacz, masażer, poduszki rozgrzewające pochodzące od rzekomych sponsorów badań.

W spotkaniu udział brała około 60 osobowa grupa lubańskich seniorów. Pod koniec spotkania jego organizatorzy wyłonili z tej grupy osoby, które zostały zaproszone do udziału w „loterii”.

Pokrzywdzona znalazła się w tej grupie i jako jedyna wygrała kwotę 120 tysięcy złotych. Organizatorzy powiadomili jednak seniorkę, że musi od swojej wygranej zapłacić podatek do Urzędu Skarbowego w wysokości 16 tysięcy złotych. Kwota ta miała być wpłacona gotówką na miejscu.

– Starsza kobieta z nie posiadał przy sobie takiej kwoty, dlatego zadzwoniła do rodziny z prośbą o przywiezienie pieniędzy. W tym czasie oszuści zakończyli „badania” i rozpoczęli nerwowe pakowanie przedmiotów. Jednocześnie powiadomili kobietę, że główna nagroda już przepadła. To właśnie ten telefon i rozmowa z rodziną, uchroniły pokrzywdzoną od straty własnych oszczędności. Rodzina seniorki powiadomiła o całym zdarzeniu Policję. – wyjaśnia asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z KPP w Lubaniu.

Natychmiast sprawą zajęli się lubańscy kryminalni oraz mundurowi z Komisariatu Policji w Leśnej, którzy podczas sprawdzania pobliskiego terenu zatrzymali do kontroli drogowej busa, którym poruszało się dwóch mężczyzn w wieku 30 i 39 lat, mieszkańców województwa podlaskiego.

W naczepie pojazdu policjanci ujawnili miedzy innymi terminale płatnicze, kasę fiskalną, okulary do czytania, a także wiele innych urządzeń, które były prezentowane na pokazie i wymienione przez seniorkę z zgłoszeniu.

– Mężczyźni zostali zatrzymanymi i przewiezieni do jednostki Policji. Usłyszeli zarzut usiłowania oszustwa za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. – dodaje policjantka.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here