Ścieki zalewają ulice miasta. Katastrofa, czy tylko awaria?

10
1544
Świeradów- Zdrój tonie w ściekach

To wyjątkowa sytuacja. Tony ścieków wypływają na ulicę i do rzeki Kwisy. Niektórzy mówią o katastrofie ekologicznej inni, że to normalka, nic dziwnego, że to tylko awaria.

 

Po raz kolejny mieszkańcy Świeradowa- Zdroju a także turyści odwiedzający to jeszcze uzdrowiskowe miasteczko muszą oglądać dramat, jaki rozgrywa się jego na ulicach.

Od wczesnych godzin porannych w piątek, 9 września, na głównej ulicy miasta, ulicy 11- Listopada ciśnienie w sieci wybija pokrywy studzienek. Zawartość płynie ulicami miasta. Jak słyszymy od mieszkańców, smród czuć z daleka. Ścieki z ulicy ujście znajdują w rzece Kwisie, podobnie jak to, co z wypływa z rury znajdującej się w murze oporowym potoku Santa Maria. Wszystko błyskawicznie dopływa do Kwisy, a dalej do Jeziora Złotnickiego, do Odry, do Bałtyku.

Trudno nam już zliczyć, ile razy w ostatnich latach Świeradów- Zdrój zmagał się z podobnymi sytuacjami. Ile razy odchody leżały na ulicach uzdrowiska. Równie trudno wymienić, co władze miasta robią, żeby do takich scen nie dochodziło.

Dla jednych to katastrofa inni, przyzwyczajeni do życia w tym mieście mówią, że to tylko awaria, nic nadzwyczajnego. Służby na miejscu starają się walczyć z zaistniałą sytuacją, ale nikt nie cofnie, tego, co się od rana zadziało.

czytaj:

Jak Wy oceniacie to, co się dzieje w uzdrowisku i działalność władz miasta w tym zakresie?

Aktualizacja.

Po godzinie 15. ekipa przystąpiła do wycinania asfaltu i rozkopywania ulicy w poszukiwaniu pęknięcia, zatkania, załamania rury. W naszym odczuciu w trybie pilnym robią to, co należało zrobić miesiąc temu.

10 KOMENTARZE

  1. Prywatna osoba byłaby solidni ukarana. Burmistrz powinien zostać ukarany za niegospodarnosc i działanie na szkodę miasta. Służby szukają kto zatruł Odrę-jeden truciciel się znalazł!

  2. Najważniejsze, że Marciniak buduje kolejne apartamentowce !!! Beda kolejne kupy….Chore to, co ten człowiek wyrabia. Teraz obrażony na cały świat …..dajcie spokój jak tak można

  3. Powinno się zabronic wydawania kolejnych pozwoleń na budowę w Swieradowie. Odebrać prawo uzywania w nazwie Zdrój. A burmistrz i pani dyrektor za wydanie pozwolenia na budowe zarzutów do Kwisy przykladnie ukarać. A o to powinny zadbać burmistrzowie i rady gmin przez które płynie Kwisa.

  4. Co zrobiono temu pięknemu uzdrowisku???? Świeradowie, kto Cię tak skrzywdził??? 🙁 🙁 🙁
    Komercha, betonoza, blokowiska deweloperskie, drugie Krupówki, masakra i… szambo….
    Zabiliście kolejną perełkę 🙁 🙁 🙁
    Tego już chyba nie da się uratować 🙁

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here