Schetyna w Jeleniej Górze: Mamy kryzys, mamy wojnę domową

16
1793
fot.: 24jgora.pl

Kolejny dzień protestów. Te planowane są dziś m.in.: w Jeleniej Górze, Lubaniu, czy Bolesławcu. O kryzysie w państwie i wojnie mówili podczas konferencji prasowej politycy Platformy.

 

Lubań:

Poniedziałek 18:00 – 19:00 bierzemy samochód lub wsiadamy do samochodu znajomego i jeździmy powoli przez godzinę po trasie ze zdjęcia. Za szyby wkładamy plakaty i transparenty. Można trąbić! PRZEPUSZCZAMY POLICJĘ, POGOTOWIE I STRAŻ POŻARNĄ!

Bolesławiec:

W mieście ceramiki w poniedziałek o godzinie 16 rozpocznie się protest, podczas którego protestujący będą blokować drogę w okolicach Biedronki przy ulicy Komuny Paryskiej w Bolesławcu.

Jelenia Góra:

26.10.2020r. o godzinie 17:00 oficjalnie odbędzie się Strajk Kobiet który rozpocznie się na parkingu sklepu Castorama. Strajkujący przejdą ulicami miasta Jelenia Góra bezpośrednio pod Biuro PIS.

 

Dziś w Jeleniej Górze odbyła się konferencja prasowa, podczas której  Grzegorz Schetyna, zaapelował do Premiera Mateusza Morawieckiego o nie publikowanie orzeczenia TK i przejście do skutecznej walki z pandemią.

Mówimy o tym wszyscy i wszyscy to widzimy. Mamy kryzys, mamy wojnę domową. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego łamie i demoluje kompromis aborcyjny, który w Polsce funkcjonował od 27 lat. On był bardzo trudny, nie był pewnie dobrym rozwiązaniem, ale chronił nas przed wojną domową, chronił nas przed położeniem tematu aborcji jako pierwszej kwestii, która tak dzieli polaków. Mówiliśmy, że działania PiS doprowadzą do wojny domowej, że podzielą polaków, że zbudują wielki mur nienawiści, to trwa już od 5 lat. Trzeba z tym skończyć, trzeba nazwać winnych całej tej sytuacji. Polityka PiS jest polityką partyjną i jest skierowana przeciwko polkom i przeciwko polakom. Walczymy dziś o godność kobiet o prawo do wyboru czyli to co udało się wywalczyć na mocy porozumienia z 1993 roku. Apeluje do Premiera Morawieckiego – proszę nie publikować tego wyroku i nie prowadzić do eskalacji zachowań, które tak naprawdę doprowadzą do totalnego rozpadu naszej wspólnoty. Mówimy wyraźnie i twardo – nielegalność tej decyzji, nielegalność powoływania sędziów – dublerów w Trybunale Konstytucyjnym, skuteczna walka z covidem, daje takie możliwości żeby tego wyroku dziś nie publikować i nie uruchamiać procedury legislacyjnej. Nie wyobrażam sobie, żeby te emocje które widzimy dziś na ulicach polskich miast przeniosły się do Sejmu. Polska jest nieprzygotowana na wzrastającą liczbę zakażonych i chorych, a liczba ta będzie jeszcze wzrastała. Odpowiedzialność jest w rękach Premiera Morawieckiego. Dzisiaj wymogiem racji stanu jest to żeby tego orzeczenia nie publikować i żebyśmy przeszli do skutecznego sposobu walki z pandemią – powiedział dla portalu 24jgora Grzegorz Schetyna.

 

Podczas kolejnej konferencji prasowej Poseł Lewicy Robert Obaz zachęcał do udziału w protestach: Zachęcam aby pokazać swoją niechęć do tego wyroku i aby pokazać, że kobiety też mają swoje prawa i że nikt nie może za nie decydować. Lewica też zapowiedziała inicjatywę uchwałodawczą wspólnie z innymi społecznymi organizacjami. Będziemy starali się doprowadzić do referendum aborcyjnego. Oprócz tego Lewica chciałaby zaproponować abyśmy wprowadzili zmiany w kodeksie karnym i zdecydowanie zmniejszyć kary za wykroczenia związane z aborcją dotyczącą uszkodzenia płodu – mówił Poseł Obaz.

16 KOMENTARZE

  1. A co ma do tego jakaś partia?Kobietom odebrano prawo w imię katolickich wartości,które nie każdy w tym kraju wyznaje.To sie zdenerwowały i wyszły protestować.Sprawdzaliście im legitymacje partyjne?Poczekamy aż dołączą rolnicy,taksówkarze i restauratorzy demolowani przez PiS.Wtedy będzie wesoło.

  2. Czego jak zajmował wysokie stanowisko nie przyjeżdżał do b.jeleniogorskiego,tylko jak spadli że stołków to kituja ludzi,jaką pandemia żaden żul nie zachorował piją śpią pod chmurką i nic nim nie jest!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here