Sąsiedzkie działania na polsko-czeskiej granicy (Powiat Lwówecki – Žacléř)

0
240

Kto pamięta, że w styczniu 2011 roku podczas koncertu noworocznego doszło do podpisania woli współpracy pomiędzy czeskim miastem Žacléř a Powiatem Lwóweckim i że już od 2008 roku Powiat z powodzeniem realizuje ze swoim czeskim partnerem wspólne projekty unijne na terenie polsko czeskiego pogranicza. Wspólne rajdy rowerowe czy publikacje promocyjne to tylko niektóre z przeprowadzonych wspólnie działań, które angażują nie tylko władze obu samorządów ale również mieszkańców. W 2014 roku mieliśmy okazję gościć czeskich artystów na plenerze artystycznym w Łupkach, a efektem tego spotkania w ramach projektu „Sztuka jednoczy ludzi różnych kultur i pokoleń” były wystawy we Wleniu i Žacléřu oraz pięknie wydany album z twórczością zaangażowanych polskich i czeskich artystów.

W tym roku również w ramach wspólnego projektu „Promocja aktywnej turystyki w Powiecie Lwóweckim i mieście Žacléř” zapraszamy serdecznie do udziału w otwarciu sezonu rowerowego po stronie czeskiej.

W tym roku rajd po terenie Czech odbędzie się 11 maja 2019 r. Trasa o długości ok 50 kilometrów prowadzić będzie po malowniczych pagórkach i wyżynach wokół czeskiego Žacléřa. W ramach rajdu uczestnicy po stronie polskiej będą mieli zorganizowany przejazd do Žacléřa autokarem oraz powrót. Partner czeski gwarantuje na mecie posiłek oraz koszulki rowerowe dla wszystkich uczestników.

W programie przewidujemy:

6.00 – zbiórka uczestników na zajezdni PKS, ul. Betleja, Lwówek Śląski
10.00 – start na rynku w Žacléřu, poczęstunek na mecie (coś ciepłego do jedzenia i zimnego do picia) oraz koszulki rowerowe!
17.00 – wyjazd powrotny autobusem do Lwówka Śl.

Wszelkie informacje na temat zapisów dostępne na stronie: www.powiatlwowecki.pl

Zapraszamy serdecznie na rajd!


Rajd zorganizowany jest w ramach projektu „Promocja aktywnej turystyki w Powiecie Lwóweckim i mieście Zacler”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa, za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

autor: Powiat Lwówecki

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here