Są kolejne środki na drogi w powiecie lwóweckim!

2
1258
fot.: Powiat Lwówecki

W dniu wczorajszym Starosta Daniel Koko i Wicestarosta Zbigniew Grześków odebrali z rąk Marszałka Cezarego Przybylskiego i Wicemarszałka Grzegorza Macko promesę na kolejną drogę w powiecie lwóweckim.

 

 

Przedstawiciele 33 gmin odebrali wczoraj z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego oraz wicemarszałka Grzegorza Macko promesy o łącznej wartości ponad 75 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich PROW 2014-2020, a przeznaczone zostaną na inwestycje drogowe w regionie.

– Wspieramy samorządy lokalne we wszystkich możliwych zakresach, również współfinansując inwestycje infrastruktury drogowej. Podstawą współpracy jest dialog na wszystkich szczeblach samorządu oraz dostrzeganie potrzeb mieszkańców regionu. To idea, która przyświeca naszej codziennej pracy dla Dolnoślązaków – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Dofinansowanie na drogi lokalne przyznawane jest na poziomie 63,63% kosztów kwalifikowalnych, maksymalnie do wysokości 5 mln zł dla każdego beneficjenta. Refundacją objęte są inwestycje polegające na budowie, przebudowie lub zmianie nawierzchni dróg gminnych lub powiatowych, w rozumieniu ustawy o drogach publicznych. Beneficjentami mogą być powiaty, gminy wiejskie, miejskie i wiejsko-miejskie z wyłączeniem miast powyżej 5 tyś mieszkańców.

– Zależy nam na tym, aby jak najwięcej samorządów skorzystało z możliwości jakie oferujemy. Dlatego staramy się indywidualnie podchodzić do wszystkich złożonych wniosków i weryfikacja niektórych z nich wciąż trwa. Inwestycje w modernizację dróg lokalnych to przede wszystkim inwestycje w komfort i bezpieczeństwo mieszkańców – gorąco zachęcam więc do składania wniosków – mówi wicemarszałek Grzegorz Macko.

Wśród 33 samorządów znalazł się także Powiat Lwówecki. Promesę z rąk Marszałka odebrali Starosta Daniel Koko i Wicestarosta Zbigniew Grześków. Środki pomogą w przebudowie drogi powiatowej nr 2510D Plichowice (zapora) – Pokrzywnik o długości 830 m oraz przebudowie drogi powiatowej nr 2535D Popielówek- Chmieleń o długości 1480 m.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here