Rząsiny znane i nieznane

0
745

Ukazała się właśnie książka o Rząsinach, niewielkiej wsi w gminie Gryfów Śląski. Wydana została w nakładzie 500 egzemplarzy.

Celem realizacji zadania były: promocja regionu, jego walorów przyrodniczych, historycznych, tradycji i lokalnych obyczajów. Wydanie książki miało też na celu zebranie w jednym miejscu najważniejszych faktów o sołectwie Rząsiny i ukazanie sylwetek ludzi, którzy przez wieki budowali wspólne dobro. Tłumaczą jej autorzy Witold Mikos i Robert Skrzypek.

Opracowanie jest efektem wieloletnich poszukiwań informacji historycznych, a także wywiadów z wieloma byłymi i obecnymi mieszkańcami wioski. Książka podzielona jest na osiemnaście rozdziałów i obejmuje tematyką niemalże każdy aspekt życia miejscowości, w tym opis wsi wraz z jej historią, kościoły, zabytki, samorząd wiejski, instytucje i zakłady pracy działające we wsi, a także kalendarium wydarzeń. Autorzy pokazali również przemiany jakie zaszły na przestrzeni wieków. Ukazane też zostały sylwetki mieszkańców troszczących się o tą wioskę. – czytamy w Kurierze Gryfowskim.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie, które 1 sierpnia odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Rząsinach. Podczas tego spotkania będzie można bezpłatnie otrzymać od autorów egzemplarz tej książki.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here