Rząd wprowadza kolejne ograniczenia

12
1326

Kilka minut po godzinie 12 rozpoczęła się konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, podczas której szef rządu poinformował o kolejnych ograniczeniach nałożonych na obywateli.

 

Premier informuje o wprowadzonych ograniczeniach do parków i miejsc ogólnodostępnych. Zakaz z korzystania z rowerów miejskich.

Ograniczenia dotykają też punkty usługowe: zakłady fryzjerskie, kosmetyczne …

 W sklepie może przebywać 3 osoby na jedną kasę. Na pocztach jest ten limit zmniejszony do 2 osób na okienko.

Przed sklepami mają znaleźć się rękawiczki dla klientów.

W weekend zamknięte zostaną sklepy budowlane. Otwarte nadal pozostają sklepy spożywcze i apteki.

W godzinach miedzy 10 – 12 w sklepach mogą przebywać tylko osoby starsze – seniorzy.

Dodatkowe ograniczenia zostaną wprowadzone w zakładach pracy. W każdym zakładzie muszą być zapewnione środki do dezynfekcji.

Zamknięte zostaną także hotele i miejsca noclegowe.

Rozszerzona będzie formuła kwarantanny. Od dziś te osoby, które zostały poddane kwarantannie będą ją odbywała w izolacji całkowitej, albo kwarantannie poddanej zostaną także domownicy.

Przewoźnicy prywatni zobowiązani zostaną do wprowadzenia ograniczenia ilości pasażerów tak jak to jest w autobusach.

Ograniczenia te zostają wprowadzone na okres dwóch tygodni z możliwością jej przedłużenia. Kary za nieprzestrzeganie przepisów będą od 5 do 300 tysięcy złotych informował premier.

Minister Zdrowia nie wyklucza wprowadzenia ograniczenia w stopkach rodzinnych podczas świąt.

Premier przyznaje, iż spodziewa się znacznych konsekwencji gospodarczych związanych z koronawirusem, w tym znacznego wzrostu bezrobocia.

Transmisja on- line

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Wtorek, 31 marca 2020

12 KOMENTARZE

  1. Komuchy p….. Wszystko zakazać a jak rura w domu w piątek strzeli to czekać do poniedziałku??!! I jeszcze brak podstawy prawnej dla tych ich dekretów !!! oby dziad smoleński zszedl na wirusa i ulżył wszystkim bo prowadzi Polskę w ruinę !!!!!

    KONSTYTUCJA JEST NADRZĘDNA PRAWOM PISOSKIM JESLI NIE MA STANU WYJĄTKOWEGO I GWARANTUJE M.IN. WOLNOŚĆ PRZEMIESZCZANIA SIĘ I ZGROMADZEŃ !!! A te mandaty nie mają mocy prawnej!!!! Każdy sąd uniewinni !!!

    • Konstytucja gwarantuje wolność słowa – czyli idąc tokiem rozumowania można obrażać kogoś publicznie bo to jest wolność słowa. :):):) życzę sędziom konsekwencji i srogich kar dla takim przez których narażane są inne osoby, bo konstytucja im to gwarantuje, ludzie poczytajcie o karach i obostrzeniach w innych krajach na zachodzie- ale po co u nas zawsze źle

  2. Pani dziennikarz pyta się pana Kaczyńskiego czy robił już sobie pan test IQ? Pan Kaczyński odpowiada jej,ze nie robił żadnych testów i nie będzie robił bo jest zdrowy.

  3. Lwówek – Mały sklep przestrzeń dla klienta około 2-2 m, 1 kasa i co trzy osoby? czy będą wpuszczać po 1? A tam codziennie ruch jak w Rzymie, nikt niczego nie przestrzega.

  4. Głupota to karanie i pobieranie opłat od ludzi którzy wyszli na dwór i po przez takie ukaranie łatają dziury budżetowe. Im co miesiąc kapią grube tysiące złotych, Wam którzy na to wszystko się godzą nie dadzą nic tylko zachęcą do pójścia na wybory. Chore

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here