Rząd podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych

1
1365
zdjęcie poglądowe

Podczas dzisiejszej (10 marca) konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych. – W poczuciu odpowiedzialności za państwo chcemy podjąć działania odpowiednio wcześniej – mówił premier.

Podczas konferencji prasowej mówiono o rosnącym zagrożeniu spowodowanym rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki przytoczył przykłady państw europejskich. – W Hiszpanii w ciągu jednej doby odnotowano 400 przypadków. Setki zachorowań w Niemczech i Francji. Całe Włochy zostały objęte czerwoną strefą. WHO proponuje podjecie radykalnych działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

Z analiz przeprowadzonych przez rządowy zespół kryzysowy wynika, że wirus jest w fazie ofensywnej, a zachorowań z dnia na dzień będzie przybywać. – Kształt krzywej wzrostu zachorowań zależy od naszych zachowań, czy będziemy stosowali się do apeli epidemiologów, ekspertów. Chcemy zachowywać się jak najbardziej odpowiedzialnie, chcemy być mądrzy nie po szkodzie, ale przed szkodą – mówił premier.

W związku z tym rząd podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych na terenie kraju. Dotyczy to m.in. koncertów, wieców, zawodów sportowych i innych.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził, że w Polsce odnotowano do tej pory 18 przypadków zakażenia koronawirusem. – Jeżeli wprowadzimy odpowiednie działania, które oczywiście są poważne, które dotykają działalności obywateli, nas wszystkich, to mamy szansę ograniczyć rozprzestrzenianie się tego wirusa. Wiemy, że ten wirus szczególnie dla osób starszych i chorych może być groźny – powiedział Szumowski.

Od poniedziałku trwają kontrole sanitarne na granicy z Niemcami i Czechami o czym informowaliśmy już szerzej na łamach naszego portalu. Szczegółowo monitorowane są także szkoły i uczelnie wyższe. – Dyrektorzy mają obserwować sytuację w najbliższym otoczeniu i w zależności od tego podejmować ewentualnie decyzję o zawieszeniu zajęć – mówił z kolei Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.

 

-/ 24jgora.pl /-

1 KOMENTARZ

  1. Wielki szacunek dla Rządu a szczególnie dla Ministra Zdrowia pana Profesora Ł. Szumowskiego. Po twarzy widać, że jest bardzo zmęczony i wyczerpany ale nie ustaje w wysiłkach zapobieżenia najgorszego scenariusza. Wielki szacun Panie Doktorze.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here