Policja o śmiertelnym wypadku, w którym zginął kierujący skuterem 31- latek

4
2436

W minioną środę doszło do wypadku, w którym śmierć poniósł motocyklista. Policja apeluje o rozsądek. Kierowcy „noga z gazu”. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. Przypominamy, aby w czasie jazdy nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura spowalnia reakcje.

 

 

12 lipca 2023 roku, około godziny 16.50 na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Jelenią Górą a Rybnicą doszło do wypadku, w którym śmierć poniósł motocyklista.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letni motocyklista w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych stracił panowanie nad pojazdem i wyjeżdżając z łuku drogi, uderzył czołowo w prawidłowo jadący pojazd dostawczy marki Peugeot.

Mężczyzna pomimo reanimacji zmarł na miejscu. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji. Obecnie policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 

 

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Sezon motocyklowy w pełni. Na wielu polskich drogach w całym kraju pojawili się fani jednośladów. `

Dlatego też apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Przypominamy, aby w czasie jazdy nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura spowalnia reakcje.

-/aspirant Beata Sosulska-Baran, KMP Jel. Góra/-

4 KOMENTARZE

  1. Przecież to był skuter. Nie dostosował prędkości na skuterze? Zakładam, że wstępne wnioski opierają się tylko na zeznaniach kierowcy busa. Lepiej niech policja dobrze sprawdzi wszelkie okoliczności zdarzenia.

  2. Biedny chłopak, no cóż trawka i drzewka ważniejsze od życia ludzi. Prędkość na skuterze, no nieźle. Nałatwiej zwalić winę na prędkość. Wstyd.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here